×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
19. janvāris, 2017
Drukāt

Māris Zanders: Modrība un paranoja nav viens un tas pats (38)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Māris Zanders

Politikā nenoliedzami pietrūkst spējas, paraduma, ko nereti apzīmē ar vārdkopu “saukt lietas īstajos vārdos”. Vienlaikus ar šo rīku jārīkojas uzmanīgi, un viens piemērs šai tēzei ir vieglums, ar kādu publiskajā telpā tiek lietots jēdziens “Krievijas ietekmes aģents”. Vai “hibrīdkarš”.

Šādā kontekstā negrasos norāt Saeimas deputātu Jāni Dombravu par viņa izteikumiem intervijā sabiedriskajai televīzijai vakar, vienīgi atgādināt Jānim dažas sekas “Krievijas ietekmes aģentu” teju vai visuresamības un apbrīnojamās ietekmes Latvijā piesaukšanai.

Cilvēkiem ir raksturīgi šķendēties – dažkārt pamatoti, citreiz ne sevišķi. Par politiķiem, jauno paaudzi, ierēdņiem, kaimiņiem. Galu galā par valsti vispār. Jo dedzīgāka un izplatītāka šķendēšanās, jo, protams, nomācošāks veidojas priekšstats par tagadni un nākotni, kas savukārt, izdevīgi tiem, kuriem parocīgāk, ka cilvēki Latvijā ieraujas savā privātajā dzīves telpā un par kopīgām interesēm negrib dzirdēt. Tā ir. Bet, ja mēs sāksim šo šķendēšanos interpretēt kā hibrīdkara elementu, ko īsteno Krievijas ietekmes aģenti, tad agri vai vēlu mums būs jāsāk skatīties ar aizdomām uz nebūšanu kritizētājiem vispār – medijiem, godprātīgiem politiķiem vai nevalstisko organizāciju aktīvistiem utt.

Un tā virpinot šo tēmu, mēs viegli varam nonākt līdz absurdam, kura ietvaros kāds apgalvo, ka paši aicinātāji nešūpot laivu, jo šūpošana ir izdevīga Krievijai, ir Krievijas ietekmes aģenti, kas šādi smacē informācijas un izteikšanās brīvību. Un vēsture vispār liecina, ka tā sauktās piektās kolonnas aizrautīga meklēšana bieži beidzas ar to, ka šajā kolonnā izrādās iekļautas arvien jaunas grupas, kurām ķildojoties par tēmu “uz kādām dzirnavām ūdeni lejat?!”, neievērotas paslīd garām kādas tiešām nozīmīgas epizodes vai tendences.

Aizraušanās ar aģentiem un hibrīdkaru var apgrūtināt kādu lēmumu vai procesu izprašanu un savlaicīgu reaģēšanu. Vienkāršoti izsakoties, nav mūsu pašu interesēs, ja kādā cūcībā mēs saskatām Krievijas ietekmes aģentu pēdas, šāds redzējums mūs apmierina, un mēs, drūmi galvas šūpojot, liekamies mierā, jo ko tu Maskavai padarīsi. Lai gan patiesais iemesls cūcībai var būt kāda neprofesionalitāte, shēma tālākai privāta labuma gūšanai, prasta politiska greizsirdība vai vēl citi cēloņi. Atšķirībā no bezspēcīgas nopūtas par Maskavas roku, pret šādiem iemesliem mēs varam vismaz kaut kā vērsties.

Jāpatur prātā arī tas, ka, ja kāds it kā apsūdzoši, draudīgi skanošs jēdziens tiek lietots pārmērīgi bieži un bez pierādījumiem, tas cilvēku uztverē zaudē savu asumu, mēs pie tā pierodam kā informatīvā trokšņa vienas no sastāvdaļām. Domāju, ka mēs jau to redzam pārāk devīgi bārstīto Krievijas draudu gadījumā, tas pats var attiekties uz ietekmes aģentiem.

Tie, kuri dzīvojuši okupācijas periodā, atcerēsies, ka tolaik aktuāls bija jautājums, kurš paziņu lokā varētu būt aģents, tikai tolaik bija runa par ziņotājiem. Pilnā krāšņumā šo situāciju nepaguvu izbaudīt, tomēr pieļauju, ka gaisotne bija diezgan saindēta. Cilvēku savstarpējās attiecības saēdošas aizdomas, droši vien nereti nepamatotas un attiecīgi netaisnas pret kādu. Tomēr tā laika situācijā šāda reakcija bija pamatota, jo to noteica ļoti nepārprotama, ikdienišķa pašsaglabāšanās instinkta nepieciešamība.

Šodienas Latvijā tik traki, par laimi, nav, līdz ar to mēs varam pret “ietekmes aģentu”, “hibrīdkara” tēmu izturēties aukstasinīgāk un racionālāk. Kā piemēru varu minēt šādu hipotētisku situāciju. Nav problēma, ja kāds cilvēks vai personu grupa pauž eiroskeptiskus uzskatus – tādas ir viņu tiesības, un galu galā mūsdienu Rietumi patiešām gādā par bagātīgu augsni kritikai. Tātad nav automātiski jāpasludina šādi cilvēki par Krievijas ietekmes aģentiem, jo viņi, rau, apšaubot mūsu ģeopolitisko orientāciju. Cita lieta, ja kā vienīgā alternatīva tiek deklarēta orientēšanās uz Krieviju. Precīzāk sakot, arī šāds viedoklis vēl nav pamats, lai kādu ierindotu piektajā kolonnā, – par to runāt var sākt tad, ja viedoklis tiek spītīgi uzturēts, vienlaikus atsakoties iesaistīties diskusijā par to ar pretēju domu paudējiem, ja tas tiek uzturēts arī tad, kad viedokļa pamatošanai izmantotie argumenti diskusiju ietvaros ir skaidri atspēkoti. Visbeidzot, būtiskāk par vēršanos sev apkārt ar ērgļa skatienu, meklējot kārtējo ietekmes aģentu, ir tas, cik pārliecinoši ir mūsu pašu argumenti un principi.

Turpmāk katru ceturtdienu Māra Zandera komentārs laikrakstā “Latvijas Avīze” un portālā LA.lv.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. Skats no visām pusēm Atbildēt

  Tie, kuri dzīvojuši okupācijas periodā, atcerēsies, ka tolaik aktuāls bija jautājums, kurš paziņu lokā varētu būt aģents, tikai tolaik bija runa par ziņotājiem. Pilnā krāšņumā šo situāciju nepaguvu izbaudīt, tomēr pieļauju, ka gaisotne bija diezgan saindēta. Cilvēku savstarpējās attiecības saēdošas aizdomas, droši vien nereti nepamatotas un attiecīgi netaisnas pret kādu. Tomēr tā laika situācijā šāda reakcija bija pamatota, jo to noteica ļoti nepārprotama, ikdienišķa pašsaglabāšanās instinkta nepieciešamība.
  ——————————————–
  Nu ja. Kad uz avīzi “Atmoda” vdk virsnieks atnesa sarakstu ar 100 t.s. inteliģences pārstāvjeim, tad redakcijā esošie galvu vien nogrozīja, jo ja publicētu šo sarakstu, tad LTF gandrīz vai būtu jāslēdz ciet … Pirms gada (varbūt nedaudz vairāk) TV3 bija sižets par šo sarakstu. Par to stāstīja saeimas deputāts, kurš tolaik strādāja Atmodā … Kādā avīzē šajos laikos bija rakstīts, ka LTF veidoja kompartija un vdk. Vai tā bija taisnība? redzot, kas šodien notiek LV, laikam tā patiešām bijusi taisnība!

 2. kur komentāri pazūd?

 3. Dīvaini,ka jūs tieši pirms vēlēšanām grasāties saukt uz savu šovu R-24 kādu “lojālu”SC”kadru.Cik samaksāja par SC reklāmu jums?Kapēc nepasaukt Bordānu,Pūci,kuru partejisko darbību mēs patiesi nezinām?Ceru,ka bezjēdzības,tukšuma dēļ ,arī no R-24 jūs palūgs aizvākties.Paanalizējiet pats šo savu tukšo pārraidi ar saviem zviedzieniem un pārmērīgo muldēšanu kā Bogustovs.

 4. ak tad tagad LA savā paspārnē paņēmusi no “Dienas” padzīto Māri Zanderu? Es tev, Māri, nekad nepiedošu 2007. gadā pastrādāto nelietību, proti, tavu publikāciju:
  “Multimiljonāra (ne sevišķi jautrie) piedzīvojumi Latvijā.”
  Māris Zanders, “Nedēļa”, rubrika: “Nedēļas cilvēks”, 18.12.2006.
  Tur tu maldināji Latvijas iedzīvotājus, reklamējot “pasaulē bagātākā latvieša” Ērika Gromuļa “trasta kompāniju” EAPC, Prosperity fondi (vēlāk MULBERRY group), kas patiesībā bija noziedzīga finanšu piramīda un no Latvijas iedzīvotājiem izkrāpa kopsummā daudzus miljonus eiro, kas tika veiksmīgi nobēdzināti Kipras un Panamas ofšoros. Personīgi man šie afēristi nozaga 40 tūkstošus EUR, kas bija no bankas paņemts hipotekārais kredīts par brālēna ieķīlāto dzīvokli.
  Vai žurnālisti nenes nekādu atbildību par to, ka ar maldinošu informāciju ļāva afēristiem aplaupīt cilvēkus? Tagad tu, Zander, te kaut ko murgo par hibrīdkariem, bet pats esi sasmērējies ar mafiju, kurā, starp citu figurē arī bēdigi “slavenais” Haritonovs.

 5. Kads te saklausīja, ka Zanders apšauba, ka Kalvīts ir krievu funkcionārs? protams viņs ir. Visa TP spice tāda bij ar sķēli priekšgalā, kurš Latvijas stratēģiskos uznemumus notirgoja krieviem ar visām sprotu receptūrām. Nu TP vispār bij amorālas ielasmeitas (un rau, baudīja vētrainu sīs pasas publikas atbalstu. es ne tad atbalstiju sķeli – redzēju cauri, ne tagad sorosklontonistus)
  Bet pārējā raksta daļa un idejiski Zanderam piekrītu. Ja nebūtu sis nianses, (kura lidz galam neesmu parliecināta ir vai nav šajā rakstā), es tam aplaudētu stāvot kājas. Jau sen to kādam vajadzēja pateikt, ka sorosklintoniskie mediji uzvedas dīvaini un daļa sabiedrības uz to ir ļoti ne-imūni.

 6. Pat pirmajā rakstā (līdzās, piem., gadu gadiem zemkvalitāti sev neatļaujošajam Līcītim) triept kaut ko tik neobligāti šķidru var galīgi pakritis autors.

 7. Es būtu savu spamu iekopējis jau agrāk, bet biju aizņemts taisot pedikīri Urbanovičam.

 8. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 9. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 10. Taisnība 😀 Man jau sen izraisa smaidu prodemokrātu (sorosistu, obamistu, klintonistu – sauciet kā gribat) paranoidālā ņemšanās..

 11. Zander,laikam tiešām par maz izjuti okupāciju,tapēc arī muldi kā Kremļa trollis.Dombravam ir 100% taisnība!Ja Kalvītis nav Kremļa trollis,tad es esmu Kataras šeiha mīļākā.Saeima,Rīgas dome,Maskavas nams,pašvaldības ar SC bandām utt.– PILNA Latvija ar Kremļa faniem.Kur jūs bārdaini dzīvojat?Kapēc mēs esam Baltijā visur astē?Tapēc,ka te ir vismaz 50% okupanti un plus bijušie armijnieki ar semjām un + čekisti + jaunokupanti ,pilna Rīga ,Jūrmala utt.Zandr,SAUKSIM gan lietas ĪSTAJOS vārdos!Galvaspils.LV okupantu pēctecis,prezidents 1/2 krievs .iestumts amatā ar 10 SC balsīm,valstī muziku pasūta krimiķis / viņš NAV !!!pierādījis,ka ir nevainīgs!/,pie tam kremļa ideju piekritējs,ka NATO ir okupanti !!!!utt.Jūs sauksiet SC uz savu “pārraidi”,jo neko itkā nezinat par SC darbību.Krievi teiktu – KRUTO !! Kur dzīvojat?Izlasiet V.Vītola “Pārdomas par Krieviju”,A.Aplbaumas”Dzelzs priekškars”utt varbūt ko sāksiet apjēgt.ASV lieli vīri pat atrod Krievijas troļļus !Nejēgas kā Dombrava jūsuprāt??

 12. LA,nu cik var?Vai uz jums Satversmes 100.p.neattiecas?Tapēc arī atteicos no “LA”abonēšanas.

 13. Gaidisu, bet ilgi jagaida. Vajag katru dienu kaut ko pavieglu latvietim.

 14. Muļķa Mazpisānam Atbildēt

  Aizej uz nužņiku un izlaid vakardienas sapuvušos belašus !

 15. degunurbiķim Zanderam Atbildēt

  Ko nu pūti miglu, Māri! Tu runā ap tēmu, bet skaidri savu nostāju nepasaki. Krievu nacisma kalpi un aizstāvji caurstrāvo Latvijas sabiedrību kā tārpi sardīniešu “casu marzu” sieru.

 16. M. Zanders un L. Lapsa. Žurnalisti LA.

 17. Diemžēl ar šiem aģentiem un ietekmi tiek spekulēts visdīvainākajās situācijās. Dombravas k-gs bija visniknākais pretinieks tā arī nepieņemtā Vietējo referendumu likuma normai, ka pašvaldībā būtu pieļaujams lemjošs referendums par teritorijas plānu. Nepārstāstīšu, ka tā realizācja būt gandrīz neiespējama ( 15% balstiesīgo notariāli paraksti 1 meneša laikā tikai ierosināšanai ). Dombravas k-gs argumentēja, ka Gazproms nopirkšot iedzīvotājus un neālušot būvēt gāzes vadu u.t.t , kas ir pilnīgas muļķības, jo MK noteikumi paredz noteikt nacionālo interešu objekta statusu un tad pat pati pašvaldība īsti neko nevar darīt. Laikam tomēr vēlme nelaut iedzīvotājiem kaut ko reāli ietekmēt sniedzas tālāk par Jūrmalas domi.

 18. NA nacistu propogandas troļļi sarosijušies. zanders jau vel zolidi par paranoju to nosauca, kaut reāli tā ir trula propoganda -bļaut ka krievi nāk, nekas vairāk. velešanas atkal nāk un NA jau nav ko piedāvāt izņemot tukšus saukļus kuriem pat navseguma.
  un ne jau tikai dombrava ar šo stulbumu slimo. ar šiem saukļiem mums ari bergmanis mētājas, bļauj ka naudas nepietiek, ka saeima viņam 25 miljonus nav iedevusi, kaut armijai papildus iemeta visvairāk. mēdiji histerizē par katru zirgu pajūgu ko robežas tuvumā ierauga, bļauj par pieaugošu kremļa agresiju/spēka demonstrēšanu, un tad pēkšņi gada beigās izrādās ka krievijas kustiba robežas tuvumā kā reiz ir samazinājusies neviss pieaugusi. bet kā tad bez bļaušanas vai ne?

 19. hibrīdvalsts hibrīdiedzimtais Atbildēt

  Labi teikts, Māri! Biedēšana ar “krievi nāk” ir smieklīga, jo viņi jau nekur nav aizgājuši. Un kā jebkura gadiem nepārtraukti skanoša fona muzička, arī šī nav pieriebusies tikai tiem, kam lācis ausis nobradājis …

  • Vissmieklīgāk ir tad, kad pats Dombrava saeimā balso tieši tāpat kā “kremļa ietekmes aģenti”…. Varbūt viņš pats tāds ir?

 20. Atšķirībā no pirmskara Latvijas,pēc piecdesmit gadu okupācijas,Latvijai nebūt nebija jāsāk no nulles! Viss tika izlaupīts un prihvatizēts jau pēc tam.Sākot no VEFa,kuģiem,dzelzceļiem,cukurfabrikām,Baldones un Ķemeru sanatorijām! Ja pirmskara Latvijā ar vilcienu varējām aizbraukt uz Berlīni,tad šodien pat līdz Ērgļiem netiekam!

 21. Vienīgais-kurš pārstāv Lavijas,un kurš Krievijas Gazprom intereses….bet LTV jau izspiedīs nosaukt vēl kādus agentus-un pareizi domāt Zanders pateiks katru ceturtdienu

 22. “Tie, kuri dzīvojuši okupācijas periodā,……”
  =====================================================================
  Atkārtoti, vēlreiz un vēlreiz iesaku Zandera kungam vismaz Latvijas vēsturi pamatskolām izlasīt! Okupācijas stāvoklī latvieši un viņu senči, kā arī senču senči dzīvo kā minimums pēdējos 1000 gadus.
  Un objektīvi jau laika periodu no 1918. līdz 1940. gadam akadēmiķis V.Samsons nodēvēja par “mirkli vēsturē”. Būsim reāli:”Piederu tiem, kas uzskata — Latvija mūsdienu pasaulē nespētu eksistēt kā atsevišķa vienība. Tas, kā liecina vēsture, nebija īsti iespējams ne pēc Pirmā pasaules kara, ne arī tagad, kad Latvijai pēc 50 okupācijas gadiem bija jāsāk viss no nulles. Izolēta Latvija sava ģeogrāfiskā novietojuma dēļ kā bija, tā arī būs ekspansionistiskas iekāres objekts. ” Georgs Andrejevs : Ar lāča ausīm Eiropas cepurē (Providus.lv)

 23. Senāk pirms vēlēšanām bija divi lozungi: Krievi nāk un Čekas maisi. Tagad pievienojas trešais: Ko dara DP? Tas ir aicinājums atgriezties padomju laikos ,turi muti vai slavē valdību ,ja ne atlaidīs no darba un varbūt iesēdinās. Tik tā nelame ,ka mums Sibīrijas nav un Skrundas pilsētiņa ,kurā varētu izveidot nometni arī vairs brīva nav ,nu vēl atliek Liepājas karaosta ,tur varētu nometināt neapmierinātos ar darba algu lielumu ,pensiju vecumu un lielumu ,darba pieejamību ,dzīvokļu cenām un nodokļu apmēru privatizētam 100 gadu vecam graustam un tamlīdzīgi.Taču pilnīgi piekrītu ,ka Krievija izvēsrsš propogandu Latvijā .

 24. Diegabiksis spriež par lietām, ko nesaprot. Ne tu, zander okupāciju izjuti, ne tagad sajēdz par ko raksti. Cik nesen klaigāji, ka armiju nevajag, dzīvosim laimīgi. Tagad paklausies Donalda un Volodjas kopkorī. Sāks Putlera piekritēji reālu darbību, tad tādi diegabikši pirmie stāvēs pie AirbBaltika kasēm un pēc tam no “trimdas” skribelēs kvēlus mīlas apliecinājumus tālajai dzimtenei.

 25. Faktiski labi ļaudis pārņēmuši padomjlaika tradīciju vietā un nevietā lietot vārdu “fašisti”. Tagad Tevi dēvē par putinTrolli vai kaimiņvalsts līdzskrējēju ar tiem pašiem ne-argumentiem.

 26. Zander, ej tak beidzot š—t!!!!

 27. Šodien Krievijas ietekmes aģentus mūsu vidū meklēt tiešām ir maza jēga, jo īstā Krievijas ietekme šeit tiek realizēta caur pastāvošo sistēmu, kuru šeit pēc “dziesmotās revolūcijas” iedibināja pārkrāsotie komunisti un čekisti. Iedibināja, viltīgi izmainot Latvijas brīvvalsts likumus un atsakoties no starptautiski reglamentētās deokupācijas un dekolonizācijas procedūras. Viņu iedibinātā sistēma visus šos gadus ir veidojusi negatīvo izlasi, virzot uz darbu valsts pārvaldē bezprincipa karjeristus, zagļus, blēžus, noderīgos kretīnus un atbīdot no valsts varas gaiteņiem patiesi nacionālus, gudrus un izglītotus savas zemes patriotus. Maskavas interesēs ir, lai Latvija būtu nabadzīga, iekšēju pretrunu un korupcijas plosīta valsts, lai Latvija būtu vājākais posms ES un NATO sastāvā, kur nabadzībā un bezcerībā iedzītie iedzīvotāji neuzticas ne savai valdībai, ne savam valstiskumam. Un tas viss caur šīs sistēmas darbību ir spīdoši realizēts. Meklēt tagad šeit kaut kādus atsevišķus Krievijas ietekmes aģentus, kad Krievijas labā strādā visa sistēma ir vienkārši naivi. Ne jau tā promaskaviskā retorika, kas parādās publiskajā telpā, ir kas būtisks. Būtiska ir tā antinacionālājai sistēmai pakļautā mūsu valsts pārvaldes aparāta darbība. Un, tie, kas šodien aicina nekritizēt valdību,”nešūpot laivu” īstenībā cīnās par to, lai arī turpmāk saglabātu šo sistēmu. Tātad vistiešākajā viedā strādā Maskavas labā.

  • Vai ZULIS ir akademikis? Loti gudrs! Noteikti latvietis. Citadi nekas. Gudrs. Visu zina. Nav vemejs.

   • Viens ir kritzēt-cits ir nirgāties par zemi,pa kuru staigā.Salabāt sistēmu….Ir arī kāds,kurš piedāvās citu…
    Varbūt Kalnbērziņa variantu?Urbanovičs,Ždanoka ar Doņeckas variantu……žēl ka LA sūcas trūdu smaka..

  • Žuli,labāku komentāru grūti iedomāties! Kā kukals uz acs.PALDIES !!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+