×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2013
Drukāt

Marisam Jansonam piešķir prestižo Ernsta fon Zīmensa prēmiju

foto - AFPfoto - AFP

Izcilais latviešu diriģents Mariss Jansons saņēmis prestižo Ernsta fon Zīmensa prēmiju, vēstī britu klasiskās mūzikas portāls “Gramophone”.

250 tūkstošus eiro (nepilnus 176 tūkstošus latu) vērto balvu Jansonam svinīgā ceremonijā Minhenē pasniedz Bavārijas Tēlotājmākslas akadēmijas prezidents. Prēmijas pasniegšanas ceremonijā uzstājas arī Jansona vadītais Bavārijas radio simfoniskais orķestris.

Jansons “nekad nav atteicies no sava godīguma un vienmēr ir turējies pie pamatvērtībām ar dziļi cilvēcīgu pieeju mākslai”, prēmijas piešķiršanu latviešu diriģentam komentēja Ernsta fon Zīmensa Mūzikas fonda valdes priekšsēdētājs Tomass Angjans. “Viņš ļauj savai dziļi cilvēcīgajai pieejai pašai rasties no mūzikas un padara to uztveramu ikvienam skatītājam un ikvienam kolēģim uz skatuves. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ viņu ciena un mīl,” piebilda fonda pārstāvis.

Pats Jansons par balvas saņemšanu sacījis, ka, “ņemot vērā, kas iepriekš ir saņēmis prēmiju, es gandrīz vai jūtos neērti, ka tieku iekļauts šajā sarakstā. Prēmija ir lieliska atzinība manam darbam un pagodinājums man. Es prēmiju uztveru arī kā turpmāku motivāciju”.

Šogad Ernsta fon Zīmensa prēmija tiek pasniegta jau 40. reizi. To piešķir komponistiem, skatuves māksliniekiem un muzikologiem par viņu ieguldījumu savas profesijas attīstībā. Iepriekš prēmiju saņēmis britu komponists Bendžamins Britens, krievu čellists un diriģents Mstislavs Rostropovičs, austriešu diriģents Herberts fon Karajans, amerikāņu komponists Leonards Bernsteins, izraēliešu pianists un diriģents Daniels Barenboims, vācu vijolniece Anna Sofija Mutere un citi.

Pasaules atzinību guvušais latviešu diriģents Jansons, kas ir Bavārijas radio simfoniskā orķestra galvenais diriģents un Amsterdamas Karaliskā orķestra “Concertgebouw” virsdiriģents, šogad 14. janvārī svinēja 70. dzimšanas dienu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+