×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. novembris, 2013
Drukāt

Mariss Jansons izvēlas VAK “Latvija” sadarbībai pasaules turnejā (1)

Foto - AFPFoto - AFP

Visa muzikālā pasaule šajā gadā atzīmē Marisa Jansona 70. jubileju, kā arī viņa vadītais Amsterdamas Karaliskais Concertgebouw orķestris šogad svin savu 125. gadskārtu. Par godu šiem notikumiem orķestris organizē plašu vispasaules koncertturneju visa gada garumā. Koncerti jau notikuši Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā, Eiropā un Austrālijā.

Šī gada 8.novembrī Sanktpēterburgas filharmonijā un 10.novembrī Maskavā, P. Čaikovska koncertzālē Concertgebouw orķestris Marisa Jansona vadībā atskaņos Gustava Mālera 2. simfoniju, kuras atskaņojumā piedalīsies arī Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”.

Kora direktors Māris Ošlejs: “Mums ir liels prieks, ka saņēmām uzaicinājumu piedalīties izcilā projektā. Būt daļai no Concertgebouw orķestra pasaules turnejā iesaistītiem māksliniekiem jau ir pagodinoši, bet īpaši godpilns ir Marisa Jansona ielūgums uz sadarbību Sanktpēterburgā. Šajā pilsētā diriģenta spožais talants ieguva izglītību, piedzīvoja izaugsmi un slavas gājuma sākumu, un joprojām Sanktpēterburgā ir maestro mājas.”

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” ar Marisu Jansonu un Amsterdamas Karalisko Concertgebouw orķestri ir sadarbojies 2011. gadā, kad martā Amsterdamā, Concertgebouw zālē divos koncertos tika atskaņota vērienīgā G. Mālera 8. simfonija. Ir izdots arī šī koncerta ieraksts kompaktdiska un blu-ray formātā. Plašāka informācija par iespēju iegādāties šo ierakstu meklējama “Concertgebouw” mājas lapā http://www.concertgebouworkest.nl/en/Shop/Mahler-Symphony-No-8-Blu-Ray/

Amsterdamas Karaliskais Concertgebouw orķestris simfonisko orķestru topā jau daudzus gadus ir starp vislabākajiem pasaules orķestriem. Mariss Jansons ir šī orķestra mākslinieciskais vadītājs kopš 2004. gada.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lūk, mūsu lepnums,

Draugiem Facebook Twitter Google+