×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
21. janvāris, 2015
Drukāt

Mariupoles apkārtnē pamatīgi apšaudītas Ukrainas spēku pozīcijas (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Mariupoles apvidū, Ukrainas dienvidaustrumos, valdības spēku pozīcijas cietušas spēcīgā promaskavisko kaujinieku apšaudē, pavēstīja organizācijas “Informatīvā pretošanās” koordinators Dmitro Timčuks.

“Triecieni veikti ar mērķi piesegt kaujinieku vienību pārgrupēšanos Mariupoles virzienā. Teroristu priekšējo līniju grupas būtiski nostiprinātas ar dzīvo spēku un kaujas tehniku,” sociālajos tīklos norādīja eksperts.

Šajā rajonā priekšējās līnijās fiksēti vismaz desmit kaujinieku tanki. “Pretinieka bruņutehnikas izvirzīšanās priekšējās līnijās turpinās,” norādīja Timčuks.
Pēdējo dienu laikā caur Amvrosijivku un Starobeševi kaujiniekiem Doņeckā tiek piegādāti papildspēki. Ar papildspēkiem tiek aizstāti zaudējumi, ko kaujinieki cietuši kaujās par Doņeckas lidostu.

“Cita starpā pārdislocētas divas tanku vienības – kopumā 12 tanki un pārvietojamā remontdarbnīca – un vairākas “kājnieku” vienības,” norādīja Timčuks.
Sanitārajos punktos Harcizkas un Torezas rajonos turpina ierasties konvoji ar ievainotajiem kaujiniekiem.

“Pēdējās diennakts laikā fiksēti vismaz pieci šādi konvoji. Šajos punktos notiek “šķirošana” – smagi ievainotie tiek nosūtīti uz Krievijas Federācijas teritoriju (Rostovu pie Donas), pārējie tiek ārstēti civilajās medicīnas iestādēs Donbasā, kur atbilstoši kaujinieku līderu teiktajam trūkst kvalificēta medicīniskā personāla un medikamentu, kā arī specializēto medicīnisko iekārtu, kas ir nepieciešamas ievainoto ārstēšanai,” norādīja Timčuks.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ko lien valstīs kas viņus negrib? Lai Dievs dod veiksmi ukraiņu brīvības cīnītājiem.

  2. paldies dievam.

Draugiem Facebook Twitter Google+