×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. oktobris, 2015
Drukāt

Marka Rotko centrā trešdien atklās starptautisku grafikas izstādi

Foto: Marka Rotko mākslas centrsFoto: Marka Rotko mākslas centrs

Vēl tikai pāris dienas līdz 15. oktobrim jau ceturto reizi Daugavpilī norisinās Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs, ko rīko Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar Mākslu pedagogu apvienību, LA.lv uzzināja Rotko centrā.

Latgales grafikas simpozijs ir tikšanās, diskusija un radošs darbs Latgales kultūras telpā, kas vieno līdzīgi un atšķirīgi domājošos un strādājošos Latvijas un ārvalstu grafiķus. Simpozija vienojošā tēma šoreiz ir “nauda”, analizējot, tās vērtību transformācijas laikā un telpā, tās varu un arī postu.

4. Starptautiskajā Latgales grafikas simpozijā piedalās 11 mākslinieki no Dānijas, Indijas, Itālijas, Latvijas, Lietuvas un Šveices, un ikviens interesents var apmeklēt simpozija pasākumus un iepazīties ar starptautiski atzītu grafikas mākslinieku daiļradi tikšanās, prezentāciju, meistarklašu un izstādes formātā.

Tā, piemēram, 13. oktobrī plkst. 15-17 notiek Ievas Carukas (Latvija) grafikas meistarklase, bet plkst. 17-19 – Žanetas Jasaitītes (Lietuva) grafikas meistarklase.

14.oktobrī plkst. 11-13 risinās Jāņa Murovska grafikas meistarklase mākslas skolēniem, bet plkst. 13-14:30 – grafikas organizāciju prezentācijas, kurās piedalās Nele Zirnīte no biedrības “Oforta ģilde”, Alberto Balleti pārstāv Venēcijas akadēmiju (Itālija), Anna-Kerstina Nīlsena iepazīstinās ar “The Funen Printmaking Workshop (Dānija), bet Agnese Kurzemniece pastāstīs par biedrības “Grafikas Kamera” darbu.

Trešdien, 14. oktobrī, plkst. 16 tiks atklāta IV Starptautiska Latgales grafikas simpozija izstāde “NAUDA” un Latvijas laikmetīgā mākslas centra ceļojošā izstāde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+