×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2013
Drukāt

Marka Rotko centrā – vairākas jaunas aktivitātes un izstādes

foto - Letafoto - Leta

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs piedāvā vairākas jaunas aktivitātes, tostarp programmas bērniem, un jaunas izstādes, aģentūrai BNS pastāstīja centra mārketinga speciāliste Inga Goldberga.

Bērni līdz sešu gadu vecumam centrā var noskatīties multfilmu, veidot kādu darbiņu un apskatīt cietoksni. Sešus līdz 13 gadu veci bērni tiek aicināti apskatīties kādu no Rotko centra izstādēm, pēc tam centra pasniedzēju vadībā var veidot savus mākslas darbus, kā arī nofotografēties uz Dvinskas fona un fotogrāfiju uzreiz nosūtīt, kā arī iepazīties ar cietoksni, uzkāpt uz vaļņiem. Savukārt programmā pusaudžiem iekļautas lekcijas, kā arī viņiem tiek mācīts strādāt ar grafiku un tamlīdzīgi.

Goldberga atzina, ka digitālā ekspozīcija fotografēšanās uz Dvinskas (vecais Daugavpils nosaukums) attēlu fona esot ļoti iecienīta visu vecumu apmeklētājiem. Arī Polijas un Latvijas prezidenti vizītes laikā Rotko centrā esot nobildējušies uz Dvinskas fona.

Rotko centra telpās ir notikušas arī pirmās kāzas. Centra pārstāve pastāstīja, ka arī citi jaunlaulātie iekļauj Rotko centra apmeklējumu, foto, video sesijas savu kāzu svinībās.

Mākslas centra B sektora intro zālē ir skatāma Ilzes Lībietes grafikas darbu izstāde “Ēnā”, kurā apskatāmas 30 grafikas, kas radītas digitālās drukas tehnikā.

Centra pārstāve informēja, ka ir noslēdzies konkurss bērniem “Es esmu no Daugavpils”, kurā bija iesniegti 80 darbi visdažādākajās tehnikās. Viņu darbu izstāde apskatāma centra bērnu rotaļu un izglītības telpā Rotko centra B sektorā 7. novembrim, bet uzvarētāji  sveikti 29. jūnijā, kad centrā tiks svinēta Pēterdiena par godu keramiķim Pēterim Martinsonam, kura darbi arī ir skatāmi Rotko mākslas centrā.

Pēterdienā Martinsons plānojis centram dāvināt vairāk nekā 300 darbu un 20 grafiku, sacīja Goldberga, piebilstot, ka līdz gada beigām lielākā daļa darbu būs apskatāmi.

Augustā muzejā tiks atklāta Silvas Linartes izstāde.

Tikko Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā beigusies 1. Starptautiskā mākslas zinātnieku rezidence, kas bija ne tikai nozīmīgs Rotko centra notikums, bet arī ievērojams pasākums daudz plašākā mērogā.

Goldberga arī informēja, ka šonedēļ Daugavpils cietoksnī notika svinīgā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes administratīvās ēkas atklāšanas ceremonija, pēc kuras starp Rotko centru un Valsts policiju tika parakstīta vienošanās par kopīgu darbošanos vēsturiskās un kultūrvides saglabāšanā un attīstībā Daugavpils cietokšņa teritorijā.

Jaunizveidotais Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs apmeklētājiem piedāvā izstādes un ekspozīcijas vairāk nekā 2000 kvadrātmetru platībā.

Mākslas centra Rotko sektorā pieejama Rotko oriģinālu zāle, kurā izvietoti seši mākslinieka darbu oriģināli, kurus centram deponējuši mākslinieka bērni, kā arī Rotko klusuma telpa, video zāle, Rotko darbu reprodukciju un digitālā ekspozīcija.

Marks Rotko (īstajā vārdā Markus Rotkovičs) dzimis Dvinskā, tagadējā Daugavpilī, 1903. gada 25. septembrī. Kad zēnam bija desmit gadu, ģimene emigrēja uz Amerikas Savienotajam Valstīm, uz dzīvi apmetoties Portlendā, Oregonas štatā. Gleznošanu viņš apguvaŅujorkā Maksa Vēbera klasē Mākslas studentu līgā. 1970. gada 25. februārī Rotko izdarīja pašnāvību.

Rotko bija viens no 20. gadsimta nozīmīgākajiem pasaules slavu ieguvušajiem māksliniekiem, viņš bija centrālā figūra pēckara glezniecības attīstībā ASV. Rotko darbi atrodas ievērojamāko Eiropas un Amerikas muzeju pastāvīgajās izstādēs, bet mākslas darbu izsolēs viņa darbi tiek pārdoti par rekordlielām summām.

Daugavpils Rotko mākslas centrs atrodas Daugavpils cietokšņa teritorijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+