×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
27. oktobris, 2013
Drukāt

Marka Rotko centrs parakstīs līgumu ar Šagāla muzeju Vitebskā

Foto - LetaFoto - Leta

Marka Rotko mākslas centra telpas.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs Latvijas valsts svētku svinību ietvaros 14. novembrī Vitebskā parakstīs līgumu ar Marka Šagāla muzeju Baltkrievijā, aģentūrai BNS pastāstīja Rotko centra mārketinga speciāliste Inga Goldberga.

“Līgums paredz ciešu sadarbību nākotnē, un tas balstās jau uz iepriekšējo sadarbību vairāku gadu garumā. Līgumā paredzētas gan izstāžu apmaiņas, gan kopīga informācijas un reklāmas aktivitāšu īstenošana, gan kopīgu tūrisma produktu attīstība, gan kopīgas aktivitātes un dažādu projektu realizācija,” sacīja Goldberga.

Šajā dienā Vitebskā arī tiks atklāta Rotko centra organizēta izstāde par nesen mūžībā aizgājušo Latvijas keramiķi Pēteri Martinsonu. Savukārt kompānijas no Baltkrievijas prezentēs savus jaunos tūrisma produktus, tostarp “Marks Rotko, Daugavpils un Marks Šagāls, Vitebska”.

Visi pasākumi tiek organizēti ar Latvijas konsulāta Vitebskā atbalstu, norādīja Goldberga.

Marks Rotko (īstajā vārdā Markus Rotkovičs) dzimis Dvinskā, tagadējā Daugavpilī, 1903. gada 25. septembrī, bet pēc 10 gadiem ģimene emigrēja uz Amerikas Savienotajam Valstīm, uz dzīvi apmetoties Portlendā, Oregonas štatā. Gleznošanu viņš apguva Ņujorkā Maksa Vēbera klasē Mākslas studentu līgā. 1970. gada 25. februārī Rotko izdarīja pašnāvību. Rotko bija viens no 20.gadsimta nozīmīgākajiem pasaules slavu ieguvušajiem māksliniekiem, viņš bija centrālā figūra pēckara glezniecības attīstībā ASV.

Savukārt Marks Šagāls (īstajā vārdā Moiše Segals, dzimis 1887. gada 7. jūlijā pie Vitebskas, miris 1985. gada 28. martā Sentpoldevansā, Francijā) ir viens no pazīstamākajiem XX gadsimta meistariem, kura daiļrade sakņojas dzimtās Vitebskas garā un noskaņās, kaut lielāko daļu mūža viņš ir pavadījis Francijā. Mākslu viņš apguva Sanktpēterburgā pie Nikolaja Rēriha un Leona Baksta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+