×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. oktobris, 2013
Drukāt

Marka Rotko mākslas centra pirmais pusgads bijis ļoti veiksmīgs

Foto - LetaFoto - Leta

Marka Rotko mākslas centrs Daugavpilī.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra darbības pirmais pusgads ir vērtējams kā ļoti veiksmīgs gan apmeklējumu skaita ziņā, gan dažādu aktivitāšu, izstāžu ziņā, aģentūrai BNS pastāstīja Rotko centra mārketinga speciāliste Inga Goldberga.

Marka Rotko mākslas centru Daugavpilī atklāja 24. aprīlī.

Kopā apmeklētāju skaits pusgada laikā ir sasniedzis jau 60 tūkstošus, no tiem apmēram 20% no tiem bijuši ārzemju viesi. Visvairāk ārzemju viesu Rotko centrā bijuši no Krievijas, Vācijas, Lietuvas un Itālijas, kā arī Nīderlandes, ASV un Lielbritānijas. Tomēr visvairāk mākslas centra apmeklētāju ir no citiem Latvijas reģioniem, sacīja Goldberga.

Pa šo pusgadu Rotko mākslas centrā ir notikušas vairākas starptautiskas mākslas rezidences, kurās piedalījušies gan mākslinieki, gan mākslas zinātnieki no vairākās valstīm, atklātas vairākas nozīmīgas izstādes, notikusi starptautiskā konference “Cilvēks. Krāsa. Daba. Mūzika. Rotko un abstraktais ekspresionisms”, kā arī koncerti. Savukārt septembrī ar vērienīgiem pasākumiem nosvinēta Rotko 110. dzimšanas diena.

Jaunizveidotais Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs apmeklētājiem piedāvā izstādes un ekspozīcijas vairāk nekā 2000 kvadrātmetru platībā. Katra mēneša pirmajā svētdienā mākslas centru var apmeklēt par akcijas cenu.

Mākslas centra Rotko sektorā pieejama Rotko oriģinālu zāle, kurā izvietoti seši mākslinieka darbu oriģināli, kurus centram deponējuši mākslinieka bērni, kā arī Rotko klusuma telpa, video zāle, Rotko darbu reprodukciju un digitālā ekspozīcija.

Marks Rotko (īstajā vārdā Markus Rotkovičs) dzimis Dvinskā,tagadējā Daugavpilī, 1903. gada 25. septembrī. Kad zēnam bija desmit gadu, ģimene emigrēja uz Amerikas Savienotajam Valstīm, uz dzīvi apmetoties Portlendā, Oregonas štatā. Gleznošanu viņš apguva Ņujorkā Maksa Vēbera klasē Mākslas studentu līgā. 1970. gada 25. februārī Rotko izdarīja pašnāvību.

Rotko bija viens no 20. gadsimta nozīmīgākajiem pasaules slavu ieguvušajiem māksliniekiem, viņš bija centrālā figūra pēckara glezniecības attīstībā ASV. Rotko darbi atrodas ievērojamāko Eiropas un Amerikas muzeju pastāvīgajās izstādēs, bet mākslas darbu izsolēs viņa darbi tiek pārdoti par rekordlielām summām.

Daugavpils Rotko mākslas centrs atrodas Daugavpils cietokšņa teritorijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+