×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. novembris, 2014
Drukāt

Marokai atņem tiesības rīkot Āfrikas Nāciju kausu futbolā

foto: LETAfoto: LETA

Marokai otrdien oficiāli atņemtas tiesības uzņemt gaidāmo Āfrikas Nāciju kausa izcīņas finālturnīru futbolā, kam jānorisinās nākamgad laikā no 17.janvāra līdz 8.februārim, paziņojusi Āfrikas Futbola konfederācija (CAF).

Līdztekus tam Marokas izlasei ir atņemtas tiesības kā mājiniecei piedalīties finālturnīrā. Tā kā kvalifikācijas sacensības tuvojas noslēgumam, Marokas valstsvienībai nebūs iespējas piedalīties finālturnīrā.

Iepriekš Ebolas vīrusa draudu dēļ Maroka bija lūgusi par gadu pārcelt Āfrikas Nāciju kausa izcīņas finālturnīru. CAF Marokai bija izvirzījusi ultimātu, pieprasot līdz pagājušajai sestdienai sniegt galīgo atbildi, vai valsts uzņems gaidāmo turnīru, bet tā vietā Marokas Sporta ministrija pieprasīja sacensību norisi pārcelt uz 2016.gadu.

Līdzīgu aicinājumu Marokas puse bija paudusi arī iepriekš, tomēr CAF to noraidījusi.

Maroka iepriekš bija paudusi bažas, ka ārzemju futbola fanu viesošanās turnīra laikā valstī palielinās Ebolas vīrusa riskus. Šis vīruss galvenokārt Āfrikas rietumu valstīs nogalinājis vismaz 4960 cilvēkus.

CAF paustās bažas dēvē par paspīlētām, uzsverot, ka ārvalstu fanu ceļošana turnīra laikā tiks stingri kontrolēta.

Pašlaik nav zināms, kur pēc šāda CAF lēmuma turnīrs risināsies. Iepriekš CAF piedāvājumus uzņemt turnīru šādā krīzes situācijā noraidījusi Alžīrija, Ēģipte, DĀR un Sudāna, bet Gana un Nigērija publiski atbildi nav sniegušas. Uzrunāta arī septītā valsts, kas netiek izpausta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+