Mārrutki
Mārrutki
Foto – Shutterstock

Mārrutks un tauksakne – nezāles 2

“Kā apstrādātā aramzemē tikt vaļā no tauksaknes un mārrutkiem? Jo vairāk kopj zemi, jo tie labāk aug”. VELTA VIĻUMA

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Lasīt citas ziņas

– Apstrādājot augsni, mārrutka saknītes tiek sadalītas mazos gabaliņos. No tiem izaug jauni stādi, tāpēc zeme tiek stipri piesārņota. Tauksakne izplatās ar sēklām un dažviet var kļūt par nevēlamu, audzelīgu nezāli, – skaidro VAAD Augu aizsardzības departamenta Integrētās augu aizsardzības daļas vadītāja Anitra Lestlande.

Visefektīvāk abas nezāles var apkarot, laukā vienu gadu uzturot melno papuvi. Aramzemi neapsēj, bet regulāri (parasti reizi divās nedēļās) kultivē vai frēzē atkarībā no laika apstākļiem. Sausā, saulainā laikā nezāles aug lēnāk, turpretī mitros un siltos apstākļos – straujāk, tāpēc ar kultivatoru jāapstrādā biežāk, tiklīdz parādās nezāles. Ja konkrēto platību visu laiku uztur melnu, nezāles iespējams iznīdēt gada laikā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Cits variants – platībā, kur auguši mārrutki, der iestādīt kartupeļus. Tos ravējot un rušinot, var traucēt mārrutku attīstību, bet kultūraugiem nodrošināt gaisa klātbūtni augsnē.

Tauksakne
Foto – Shutterstock

Var mēģināt nezāles apkarot ar glifosātu saturošiem preparātiem, tomēr, visticamāk, ar vienu reizi nepietiks. Vajadzīgi vairāki smidzinājumi ar herbicīdiem, bet glifosātus nezāļu iznīdēšanai atļauts lietot tikai vienreiz sezonā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.