×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
19. jūnijs, 2012
Drukāt

Marseļā tomēr būvēs valsts lielāko mošeju

Foto - AFPFoto - AFP

Francijas apelāciju tiesa devusi atļauju būvēt Marseļā līdz šim Francijā lielāko mošeju, kas spēs uzņemt aptuveni 7000 cilvēku.

Tiesa noraidīja Marseļas administratīvās tiesas lēmumu, kas anulēja mošejas būvniecības atļauju, norādot, ka projekts neatbilst pilsētas plānošanas prasībām. Būvniecības atļauju tiesā apstrīdēja vietējās kopienas pārstāvji, apgalvojot, ka mošeja neiederētos apkārtējā pilsētas vidē. Projekts paredz, ka mošejas ēku kompleksā būs arī medrese, bibliotēka, restorāns un tējnīca. Līdzās mošejai – 25 metrus augsts minarets. Kopumā mošejas celtniecība izmaksās 22 miljonus eiro (15,5 miljonus latu).

Marseļas musulmaņu kopienas līderi pauduši atzinību par projekta apstiprināšanu, norādot, kas tas ir izšķirošs solis pretī musulmaņu kopienas nozīmes atzīšanai. Marseļā dzīvo aptuveni 250 tūkstoši musulmaņu, daudzi no kuriem pulcējas improvizētos lūgšanas namos māju pagrabos, īrētās istabās un noputējušās garāžās. Decembrī apelācijas tiesa noraidīja arī galēji labējās partijas Nacionālā fronte un citu galēji labējo grupu iesniegtās sūdzības pret mošejas celtniecību, kuru tālajā 2001. gadā apstiprināja pilsētas mērs Žans-Klods Godēns.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+