Mārsils

Vai mārsilu var izmantot kapu kopiņas noformēšanai? 1

“Vai mārsilu var izmantot kapu kopiņas noformēšanai?” LIGITA O.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Veselam
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33
Lasīt citas ziņas

Kokaudzētavas “Bulduri” speciālists Renārs Prūsis neiesaka kopiņas apstādīt ar mazo mārsilu (Thymus serpyllum), kas Latvijā diezgan bieži savvaļā aug sausās, saulainās vietās uz pakalniem, mežmalās. Šim nolūkam piemērotāks un arī krāšņāks sedzējaugs ir vilnainais mārsils (Thymus praecox) ‘Pseudolanuginosus’. Brīvā dabā tas nav sastopams. Veido garus, ložņājošus dzinumus ar biezu lapojumu. Ovālās lapiņas klāj pelēcīgi matiņi. Augs ir līdz 5 cm augsts. Iestādot pavasarī no cera atdalītu stādu, tas jau līdz augusta vidum sacero divreiz kuplāks un veido kompaktu, blīvu, līdz 5 cm augstu paklāju. Ziedi ir sārti, augs bagātīgi zied jūnijā. Uz kapu kopiņas mārsilu stāda 30 cm attālumā citu no cita. Stādījumu vēlams atjaunot ik pēc 5–6 gadiem.

Vilnainajam mārsilam piemērota saulaina vieta, sausa, viegla un liesa augsne. Pavairo, dalot cerus pavasarī vai augusta otrajā pusē. Pirms stādīšanas smilšainā augsne jāielabo, pievienojot piekto daļu laba komposta. Nevar stādīt treknā kompostā vai rūpnieciski ražotā kūdras subs­trātā ar minerālpiedevām, jo tad mārsils izdzen zaļo masu, vairs nespēj pārziemot un iznīkst.