×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
5. februāris, 2016
Drukāt

Mārstaļu bastiona izpētes dēļ satiksme 11. novembra krastmalā apgrūtināta līdz martam

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Satiksmes ierobežojumi 11. novembra krastmalā turpināsies līdz marta sākumam, tos aizkavējusi senas būvkonstrukcijas atrašana starp Mārstaļu un Minsterejas ielām, vēsta Rīgas dome.

Būvdarbu laikā tranšejas atrakšanas gaitā tika atklātas ļoti nozīmīgas senas būvkonstrukcijas – Mārstaļu bastiona paliekas, kā rezultātā darbi tika apstādināti. Atklātie mūru fragmenti ir dažādu dimensiju dolomīta kvadru un ķieģeļu mūri, kuri atsevišķās vietās veidoti kā blīvas sienas, bet atsevišķās vietās kā dobja arkveida konstrukcija.

Patlaban tiek veikti padziļināti atklāto mūru fragmentu izpētes darbi, tai skaitā tiek izstrādāta 3D rekonstrukcija, lai iegūtu precīzu uzmērīto mūru fragmentu telpisku vizualizāciju.

Neskatoties uz izpētes darbiem, būvprojekta pasūtītājs, būvprojekta autori sadarbībā ar arheologiem un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas speciālistiem ir vienojušies par pasākumiem, kas ļautu, saudzējot un neiznīcinot vērtīgo mantojumu, tuvākajā laikā pabeigt kanalizācijas cauruļvada izbūvi, norādīja Rīgas domes sabiedrisko attiecību daļā..

Autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem 11.novembra krastmalā vēl apmēram mēnesi. Plānots, ka pilnībā atjaunot satiksmes organizāciju varēs marta sākumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+