×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. marts, 2014
Drukāt

Marta beigās pasaulē astoto reizi atzīmēs Zemes stundu

Foto - LETAFoto - LETA

Šogad visā pasaulē jau astoto reizi atzīmēs Zemes stundu, un arī Latvijā 29. martā iedzīvotāji, pašvaldības un uzņēmumi laikā no plkst. 20.30 līdz plkst. 21.30 ir aicināti izslēgt apgaismes objektus, informē akcijas rīkotāji.

Pasaules Dabas fonds atgādina, ka “Zemes stundas” mērķis nav akcijas norises laikā taupīt elektroenerģiju, bet gan informēt iedzīvotājus, ka klimata pārmaiņas notiek un ikviens par to ir atbildīgs. “Katru dienu, katru stundu, ikvienam ir iespēja rīkoties atbildīgāk pret vidi, saudzēt resursus un rūpēties par vides ilgtspēju,” skaidro akcijas rīkotāji.

Zemes stundas akcijā var piedalīties ikviens. Pašvaldības un uzņēmumi 29.martā no plkst. 20.30 līdz 21.30 iespēju robežā aicināti izslēgt fasādes apgaismojumu labi pamanāmām un pazīstamām ēkām, neradot riskus iedzīvotāju drošībai. Savukārt iedzīvotāji aicināti organizēt Zemes stundai un dabas aizsardzībai veltītus pasākumus savās mājās, darba vietās, uzņēmumos un organizācijās.

Zemes stunda ir pasaulē lielākā vides akcija, kas tradicionāli notiek marta pēdējās sestdienas vakarā laikā no plkst.20.30 līdz plkst.21.30 pēc vietējā laika. Līdzīgi kā Jaunā gada sagaidīšana, Zemes stunda tiek organizēta un svinēta ikvienā pasaules daļā, sekojot laika joslu plānojumam.

Akcija astoņu gadu laikā kļuvusi par globālu kampaņu, kurā ikvienam pasaules iedzīvotājam dota iespēja parādīt savu attieksmi un rīcību vides un dabas ilgtspējas saglabāšanai. Akcijas laikā iedzīvotāji, institūcijas, uzņēmumi, organizācijas ir aicināti simboliski uz vienu stundu izslēgt elektrību, tādējādi paužot savu atbalstu vides un klimata pārmaiņu problemātikai un nepieciešamajiem risinājumiem.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.2
Alūksne +20.7
Daugavpils +22.7
Saldus +18.7
Liepāja +17.8
Jelgava +17.5
Ventspils +16.9
Limbaži +17
Madona +22.4
Rēzekne +22.0
Draugiem Facebook Twitter Google+