×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. aprīlis, 2016
Drukāt

Topošā māmiņa, “Supernovas” dalībniece Marta Grigale: Esmu priecīgās gaidās

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Marta Grigale

Eirovīzijas konkursā “Supernova 2016” mani uzrunāja jaunās dziedātājas MARTAS GRIGALES dziesma “Choices”. Emocionāli nospriegota, ar elektroniskās popmūzikas akcentu. Kaut arī šogad Martai neizdevās nokļūt līdz konkursa finālam, viņas uznāciens bija spilgts un daudzsološs. Jaunā dziedātāja ar mūziku nodarbojas jau sen un ir apguvusi muzikālā teātra aktiermeistarību Londonas Mūzikas koledžā. Pēc atgriešanās Latvijā piedalījusies vairākās muzikālās izrādēs, projektos, strādājusi arī Nacionālajā un Valmieras teātrī.

– Esmu ļoti paškritiska, daudzkārt izvērtēju pašas sacerēto. Mākslai ir jāliek domāt un just. Tai jābūt cildenai – darīt skaistāku cilvēka dvēseli, veidot personību garīgi. Piedalīšanās “Supernovā” man bija kā stimuls savu spēju pārbaudei. Savai dziesmai iedvesmojos no britu dramaturga Nika Peina modernās lugas “Constellations” – par to, cik ļoti katrs mūsu sacītais vārds un pat šķietami niecīgs lēmums ietekmē virkni tālāko notikumu mūsu pašu un apkārtējo dzīvē. Katra izvēle kaut ko nozīmē, un izvēle ir vienmēr. Ticu likteņa sakarībām, taču ceļā uz lemto notikumu mēs varam veikt savu izvēli. Nekad negribētu dziedāt vārdus, kam neticu. Arī savā dzīvē redzu liktenīgus notikumus. Ticu, ka man bija jāiemīlas angļu puisī un jādodas studēt muzikālā teātra aktiermeistarība Londonā, lai pēc tam savu īsto mīlestību Kasparu Grigali sastaptu Rīgā, – abi satikāmies Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes mūziklā “Meierovics”. Ja es nebūtu studējusi Londonā, nedziedātu mūziklā un nesastaptu savu nākamo vīru Kasparu… Viņš ir ļoti talantīgs bundzinieks, bieži uzstājas kopā ar Intaru Busuli.

Martas mīlestība pret teātri nav nejauša – viņas vecvecāki ir režisors un dramaturgs Ārijs Geikins un teātra kritiķe Silvija Geikina.

– Vecmāmiņa Silvija mani jau agrā bērnībā veda uz teātra izrādēm. No trīs līdz septiņu gadu vecumam dziedāju ansamblī “Palāsītes”. Tagad manu muzikālo gaumi ietekmē arī mana darbavieta Latvijas Radio programmā “Pieci.lv”, kur esmu dzirdama visās darbdienās.

Šobrīd Marta ir priecīga notikuma gaidās – vasarā būs klāt mazulis.

– Jā, drīz manam darbam teātros iestāsies pārtraukums, taču dziesmas gan turpināšu sacerēt. Ir jau vairāki aizmetņi, plānoju pavasarī ierakstīt jaunu dziesmu un ceru tuvākā gada laikā iepriecināt publiku ar kādu nelielu koncertu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+