Mobilā versija
+1.6°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Martā mazumtirdzniecībā gada pieaugums – 3,8%

Foto - LETAFoto - LETA

Kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums šā gada martā salīdzinājumā šo mēnesi pirms gada pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 3,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes informācija.

Pārtikas preču grupā apgrozījums pieaudzis par 4,1%, bet nepārtikas preču tirdzniecības apjoms palielinājās par 3,6%, tai skaitā autodegvielas mazumtirdzniecības apgrozījums – par 2,3%.

Straujākais apgrozījuma pieaugums martā bija metālizstrādājumu, instrumentu, būvmateriālu un santehnikas mazumtirdzniecībā – par 20%, kā arī apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā – par 15,5%.

Salīdzinot ar pagājušā gada martu, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, ir pieaudzis par 3,7%.

Savukārt šā gada martā, salīdzinot ar februāri, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums palielinājās par 2,8%. Pārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 3,1%, bet nepārtikas preču apgrozījums – par 2,6%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, martā salīdzinājumā ar februāri, ir pieaudzis par 14,3%. Gadu iepriekš – 2013. gada martā salīdzinājumā ar 2013.gada februāri – apgrozījums palielinājās par 10,7%.

Šā gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2013.gada pēdējo ceturksni mazumtirdzniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 0,4%. Pārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 0,2%, savukārt nepārtikas preču mazumtirdzniecība samazinājās par 0,7%.

Šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada pirmo ceturksni, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums pieauga par 2,2%. Par 3,1% palielinājās pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, bet mazumtirdzniecība ar nepārtikas precēm pieauga par 1,7%.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+