Mobilā versija
+4.3°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Martā mazumtirdzniecībā gada pieaugums – 3,8%

Foto - LETAFoto - LETA

Kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums šā gada martā salīdzinājumā šo mēnesi pirms gada pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 3,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes informācija.

Pārtikas preču grupā apgrozījums pieaudzis par 4,1%, bet nepārtikas preču tirdzniecības apjoms palielinājās par 3,6%, tai skaitā autodegvielas mazumtirdzniecības apgrozījums – par 2,3%.

Straujākais apgrozījuma pieaugums martā bija metālizstrādājumu, instrumentu, būvmateriālu un santehnikas mazumtirdzniecībā – par 20%, kā arī apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā – par 15,5%.

Salīdzinot ar pagājušā gada martu, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, ir pieaudzis par 3,7%.

Savukārt šā gada martā, salīdzinot ar februāri, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums palielinājās par 2,8%. Pārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 3,1%, bet nepārtikas preču apgrozījums – par 2,6%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, martā salīdzinājumā ar februāri, ir pieaudzis par 14,3%. Gadu iepriekš – 2013. gada martā salīdzinājumā ar 2013.gada februāri – apgrozījums palielinājās par 10,7%.

Šā gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2013.gada pēdējo ceturksni mazumtirdzniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 0,4%. Pārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 0,2%, savukārt nepārtikas preču mazumtirdzniecība samazinājās par 0,7%.

Šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada pirmo ceturksni, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums pieauga par 2,2%. Par 3,1% palielinājās pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, bet mazumtirdzniecība ar nepārtikas precēm pieauga par 1,7%.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Kučinskis: krasas svārstības gāzes cenai nav gaidāmas (1)Tirgus liberalizācijas dēļ ļoti krasas svārstības gāzes cenai nav gaidāmas, šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS). Viņš
Draugiem Facebook Twitter Google+