×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Martā mazumtirdzniecībā gada pieaugums – 3,8%

Foto - LETAFoto - LETA

Kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums šā gada martā salīdzinājumā šo mēnesi pirms gada pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 3,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes informācija.

Pārtikas preču grupā apgrozījums pieaudzis par 4,1%, bet nepārtikas preču tirdzniecības apjoms palielinājās par 3,6%, tai skaitā autodegvielas mazumtirdzniecības apgrozījums – par 2,3%.

Straujākais apgrozījuma pieaugums martā bija metālizstrādājumu, instrumentu, būvmateriālu un santehnikas mazumtirdzniecībā – par 20%, kā arī apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā – par 15,5%.

Salīdzinot ar pagājušā gada martu, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, ir pieaudzis par 3,7%.

Savukārt šā gada martā, salīdzinot ar februāri, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums palielinājās par 2,8%. Pārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 3,1%, bet nepārtikas preču apgrozījums – par 2,6%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, martā salīdzinājumā ar februāri, ir pieaudzis par 14,3%. Gadu iepriekš – 2013. gada martā salīdzinājumā ar 2013.gada februāri – apgrozījums palielinājās par 10,7%.

Šā gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2013.gada pēdējo ceturksni mazumtirdzniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 0,4%. Pārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 0,2%, savukārt nepārtikas preču mazumtirdzniecība samazinājās par 0,7%.

Šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada pirmo ceturksni, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums pieauga par 2,2%. Par 3,1% palielinājās pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, bet mazumtirdzniecība ar nepārtikas precēm pieauga par 1,7%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+