×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
21. marts, 2013
Drukāt

Marta otrā dekāde – aukstākā pēdējos 50 gados

Foto - LETAFoto - LETA

Marta otrā dekāde Latvijā bijusi aukstākā pēdējos 50 gados – kopš 1963.gada, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati.

Tās vidējā gaisa temperatūra bija -8,1 grāds, kas ir 6,6 grādus zem ilggadējā vidējā rādītāja. Savukārt 1963.gadā gaisa temperatūra marta vidū caurmērā bija -9,5 grādi. Absolūtais rekordists ir 1942.gada pavasara sākums – tad marta otrās dekādes vidējā gaisa temperatūra bija -15 grādu.

Zemākā gaisa temperatūra, kas reģistrēta meteoroloģisko novērojumu stacijās, šā gada martā bija -26,2 grādi 11.datumā Zosēnos, Jaunpiebalgas novadā. Augstākā gaisa temperatūra mēneša otrajā dekādē bija tikai +2..+3 grādi 16. un 17.martā Kurzemē.

Nokrišņu tikpat kā nebija – to daudzums sasniedza tikai četrus procentus no normas. Šā gada marta otrā dekāde bija astotā sausākā meteoroloģisko novērojumu vēsturē. Saules spīdēšanas ilgums bija vislielākais, kāds marta vidū novērots, tikpat dāsni saule spīdēja arī 1972.gadā.

Jau ziņots, ka marts kopumā, visticamāk, kļūs par aukstāko pavasara mēnesi kopš 1987.gada. Gaidāms, ka marta vidējā gaisa temperatūra būs aptuveni -6 grādi jeb piecus grādus zem normas. Mēneša pirmā dekāde bija tikai vienu grādu aukstāka par normu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+