×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. februāris, 2014
Drukāt

Martā pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma par tango karali Oskaru Stroku

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kinoteātrī “Splendid Palace” 6. martā pirmizrādi piedzīvos Ilonas Brūveres pilnmetrāžas dokumentālā spēle “Tapieris”, kas vēstīs par tango karali Oskaru Stroku.

Filmas scenārija autore un režisore Bruvere atklāj, ka “Tapieris” būs stāsts par mūziķi, kas cīnās par dzīvi un savu mūziku 20. gadsimta 30. gados – laikā, kad pasauli pāršalc Lielā depresija.

Tapieris – tango karalis Oskars Stroks, neiepazītais misters X -, ir mūziķis, kas sāk savu karjeru ar mēmā kino muzikālo pavadījumu kinoteātrī pagājušā gadsimta sākumā. Kā saka Brūvere, viņš ir laikmetīga varoņa prototips, ko raksturo neveiksmīgā uzņēmējdarbība, parādi un nemitīgi centieni atrisināt finansiālās problēmas, kā arī daudzi mīlas romāni un ar tiem saistītas nepatikšanas.

Taču līdzās tam visam Strokam ir arī sapnis par mūziku. Viņu apbur mēmā kino kustīgo bilžu burvība, kas liek Strokam stāstīt par to savā – mūzikas – valodā. Stroks rada melodijas, kas vēl aizvien skan Buenosairesas, Romas, Parīzes un Berlīnes mūzikas un deju klubos. Komponista radošās biogrāfijas kontā ir vairāk nekā 300 skaņdarbu. Komponistu savienībā Stroku uzņem 30 gadus pēc viņa nāves.

Filma, izmantojot Latvijas Valsts arhīva dokumentus, seko Stroka veiksmēm un neveiksmēm. Kino zinātnieks Viktors Freibergs uzskata, ka Brūveres filmā komponista biogrāfijas fakti saplūst ar pagājušā gadsimta sākuma vizuālo rekonstrukciju, kas skatītājiem sniedz iespēju izdzīvot un izjust Stroka likteni.

Galvenajās lomās iejutīsies Jakovs Rafalsons, Gints Grāvelis, Marijs Bērziņa un Andris Bulis, bet epizodēs būs redzams Juris Bartkevičs, Juris Lisners, Olga Šilova, Goran Gora, Laimis Rācenājs, Berta Vilipsone, Imants Pakalnietis, Vilnis Vējš, Oskars Brambergs, Guntis Lēmanis, Una Jansone, Andris Zēgners u.c.

Režisore Ilona Brūvere 2012. gadā ir saņēmusi balvu “Lielais Kristaps” par Labāko dokumentālās filmas režiju pilnmetrāžas filmai “Versija Vera”. Viņas portretfilmas, kam raksturīga spilgta tēlainība un individuāla režisora pieeja filmu varoņiem, vairākkārt saņēmušas starptautisku atzinību. Savukārt “Tapiera” galvenā peratore Elīna Bandēna ir divkārtēja “Lielā Kristapa” laureāte.

Mediju komunikācijas darbnīca un filmu studija “Kinolats” šogad ir arī divu Rīgas Eiropas kultūras galvaspilsētas “Rīga 2014” notikumu producente – Brūveres režijā top autordarbs “Dāmu paradīze”, kas vasarā desmit brīvdabas izrāžu formā iepazīstinās ar Eiropas modes vēstures attīstības tendencēm no 1900. gada līdz 2000. gadam, turklāt tiek veidots arī “Liktens lietu muzejs” Stūra mājā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+