×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. janvāris, 2017
Drukāt

Martā Rīgā norisināsies starptautisks eksperimentālā kino festivāls

Foto - LetaFoto - Leta

Rīgā no 22. marta līdz 25. martam norisināsies starptautisks eksperimentālā kino festivāls “Process”, aģentūru LETA informēja festivāla pārstāve Lāsma Bērtule.

Festivāla laikā kinoteātrī “Kino bize”, Ģertrūdes ielas teātrī un Kaņepes kultūras centrā būs iespēja skatīties neparastas, analogā formātā veidotas filmas, piedzīvot paplašinātā kino performances, kā arī piedalīties lekcijās, diskusijās un sarunās par eksperimentālajā un analogajā kino būtiskiem jautājumiem.

Pēc Bērtules paustā, festivāls ir izaudzis no pērn kinoteātrī “Kino bize” notikušajiem “Eksperimentālā kino vakariem”, kuros reizi mēnesī ar Ievas Balodes īsu ievadrunu un klātesošu autoru komentāriem tika rādītas dažādu pasaules eksperimentālā kino mākslinieku filmas.

Šogad pirmo reizi Baltijā festivāls ļaus sastapties ar pretstraumes kino četru dienu intensīvā, daudzšķautņainā procesā. Turklāt festivāla uzmanības centrā būs analogā kino formāts kā apzināta izvēle un īpaša pieredze, radot iespēju redzēt klasiskus un mūsdienu autoru darbus to oriģinālajā 8 milimetru un 16 milimetru lentes formātā, kā arī paplašināt priekšstatus par pašu filmas rādīšanas un skatīšanās situāciju gan Eiropas, gan vietējo avangarda kino mākslinieku un mūziķu audiovizuālās performancēs, skaidroja Bērtule.

Festivālu rīko biedrība “Baltic Analog Lab” sadarbībā ar kinoteātri “Kino Bize”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+