×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2013
Drukāt

Martā sāks pieņemt projektus atbalstam zušu ielaišanai Latvijas ezeros

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lauku atbalsta dienests (LAD) 1.martā sāks pieņemt projektus Eiropas Zivsaimniecības fonda un Rīcības programmas pasākuma “Ūdens faunas un floras aizsardzība un attīstība” trešajā kārtā, informēja LAD.

Dienestā norādīja, ka pasākuma mērķis ir atbalstīt zušu “Anguilla anguilla” jeb Eiropas zušu ielaišanu Latvijas ūdenstilpnēs.

Ministru kabineta noteikumos paredzēts, ka šogad Latvijas ezeros tiks ielaisti 1,386 miljoni zušu mazuļu. Tostarp Ventas upju baseina apgabalā zušu ielaišanu šogad paredzēts veikt Liepājas, Durbes, Puzes, Vilgāles, Lielajā Nabas un Mazajā Nabas ezerā, ka arī tādās upēs kā Bārta, Saka, Tebra, Durbe, Rīva, Venta, Abava, Užava, Irbe, Stende, Rinda un Roja. Savukārt Daugavas upju baseina apgabalā zušus paredzēts ielaist Ķīšezerā, Juglas ezerā, Lielajā Baltezerā, Mazajā Baltezerā, Daugavā un tās attekās, kur ielaišanu paredzēts veikt no Rīgas hidroelektrostacijas līdz Dienvidu tiltam, kā arī Sausajā Daugavā un Vecdaugavā, Mīlgrāvī–Juglā, Lielajā Juglā, Mazajā Juglā un Buļļupē.

Kārtā pieejamais publiskais kopējais finansējums ir 1,227 miljoni latu.

Atbalstam var pieteikties biedrības, kuru darbības mērķi ir saistīti ar zivju resursu izmantošanu un aizsardzību, pašvaldības, kuru teritorijā atrodas kāda no minētajām ūdenstilpēm, ka arī atvasināta publiska persona, kas darbojas zivju krājumu atražošanas jomā.

LAD atzina, ka zušu ielaišanu atbilstoši noteikumiem paredzēts veikt laikā no maija otrās puses līdz augustam ieskaitot. Zušu ielaišana notiks atbalsta pretendenta, pašvaldības pārstāvja, ūdenstilpes nomnieka, ja ūdenstilpe tiek nomāta, pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR speciālista, Pārtikas un veterinārā dienesta attiecīgās teritoriālās struktūrvienības speciālista un Valsts vides dienesta pārstāvja klātbūtnē, pavēstīja dienestā.

Projektu iesniegumu pieņemšana notiks līdz marta beigām – 31.martam.

Eiropas zutis ir aizsargājama suga, un to skaits mūsdienās ir kritisks. Izmiršanu veicina intensīva zvejniecība, parazīti, upju aizsprosti, kas traucē zušiem pārvietoties pa upi, un Atlantijas okeāna Golfa straumes dabiskās svārstības, kā arī vispārēja ūdens piesārņotība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+