×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. februāris, 2017
Drukāt

Marta sākumā uzzināsim Dizaina gada balvas laureātus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālā dizaina gada balvas žūrija.

No 4. marta līdz 9. aprīlim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma izstāde ar 20 labākajiem Latvijas Nacionālās dizaina gada balvas konkursam iesniegtajiem darbiem, LA.lv uzzināja muzejā.

Latvijas Nacionālā dizaina gada balva (LNDGB) ir ikgadējs nacionāls dizaina nozares konkurss, kura mērķis ir apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru izcilākos sniegumus, sekmējot Latvijas dizaina nozares attīstību un izaugsmi ilgtermiņā. Dizaina gada balva 2017. gadā norisināsies pirmo reizi, to organizē dizaina birojs “H2E” sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Latvijas Mākslas akadēmiju.

Līdz šim Latvijas radošo industriju vidē ir tikušas pasniegtas vairākas balvas, taču Latvijas Nacionālās dizaina gada balvas jaunievedums ir atšķirīgā vērtēšanas kārtība un paplašinātā iespēja sabiedrībai iepazīties ar dizaineru darbiem. Izstāde Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā parādīs 20 spožāko ideju īstenojumu izlasi, ko veidos starptautiska profesionāļu žūrija, izvērtējot visus laikposmā no 2017. gada 1. janvāra līdz 1. februārim konkursam iesniegtos 147 pieteikumus.

2017. gada LNDGB žūrijas sastāvā ir dizaina speciālisti no Īslandes, Francijas, Norvēģijas, Nīderlandes un, protams, Latvijas.

2. martā “Radio 5” ēterā tiks paziņoti 20 finālisti, kuru darbi būs apskatāmi kopējā izstādē “Latvijas Nacionālā dizaina gada balva 2017”. Konkursa noslēguma apbalvošanas ceremonijā, kas norisināsies 3. martā, tiks godināti talantīgākie Latvijas dizaina produktu un pakalpojumu radītāji, labāko darbu autoriem pasniedzot “Latvijas Nacionālo dizaina gada balvu 2017” un “Latvijas Nacionālo dizaina lielo gada balvu 2017”.

Par galveno Latvijas Nacionālās dizaina gada balvas partneri šim un nākamajiem trim gadiem kļuvusi viena no vadošajām IT kompānijām Latvijā un pasaulē “Accenture”, kas sevišķi vēlas izcelt dizainerus digitālajā vidē un sasniegumus šajā jomā. Uzņēmums Latvijas Nacionālo dizaina gada balvu atbalstīs gan sniedzot finansiālu atbalstu veiksmīgai tās norisei, gan pasniedzot divas specbalvas – “Gada jaunais dizainers” un “Digitālais bizness”. Kopumā tiks izvērtēti visi iesniegtie darbi no digitālās vides perspektīvas.

“Dizaina gada balvas identitātē izvēlētās krāsas nav nejaušas – tām par pamatu ir ņemtas Latvijā raksturīgas dabas iezīmes. Zilā krāsa atspoguļo Baltijas jūras zilo toni intensīvā, enerģiskā nokrāsā. Mijiedarbībā ar gaiši zaļo krāsu no piekrastes mežu sūnām tās veido krāsu kombināciju skaidrai domai, gaišām idejām un radošai enerģijai,” stāsta “H2E” radošā direktore Ingūna Elere.

Izstādi Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā papildinās plaša pasākumu programma, kas ietvers diskusiju, sarunas ar nozares speciālistiem, kā arī dažādas radošās aktivitātes – Ģimenes dienu, darbnīcas pieaugušajiem un skolēniem, sarunas jauniešiem par un ap dizainu.

Pēc 9. aprīļa LNDGB darbi apskatei būs pieejami citviet Latvijā un ārvalstīs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+