Mobilā versija
+3.0°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
29. janvāris, 2016
Drukāt

Martā skanēs koncerts “Inese Galante un draugi. Stabat mater”

Foto: L:ETAFoto: L:ETA

Lieldienu gaidīšanas laikā 19. martā plkst. 19 Rīgas Doma baznīcā notiks īpašs koncerts “Inese Galante un draugi. Stabat mater”, pavēstīja sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vasiļjeva.

Ineses Galantes fonds, kura nozīmīgākie muzikālie pasākumi ir festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” Dzintaru koncertzālē un vērienīgi Ziemassvētku koncerti Rīgas Domā, šogad, gaidot Lieldienas, piedāvā baudīt tradicionālu Lieldienu laika opusu – itāļu komponista, ērģelnieka un vijolnieka Džovanni Batistas Pergolēzi (1710-1736) pazīstamāko kompozīciju – “Stabat Mater”. Dž. Pergolēzi nereti salīdzina ar Volfgangu Amadeju Mocartu – abi bija neticami talantīgi un emocionāli, un abi nodzīvoja īsu, bet ārkārtīgi piepildītu radošu dzīvi. Kantāte “Stabat Mater” ir Dž. Pergolēzi sava veida gulbja dziesma – patiesa, vienkārša un reizē hipnotizējoši skaista. Autors pie tās strādāja līdz pat savas nāves stundai, slīpējot un labojot partitūru. Pēc komponista nāves kantāte kļuva par iedvesmas avotu daudziem akadēmiskās mūzikas dižgariem.

Koncertā piedalīsies soprāns Inese Galante, kontretenors Sergjes Jēgers, ērģēlnieks Aivars Kalējs, Raimonds Ozols un LNSO stīgu kvartets, Rīgas Kamerkoris un diriģente Gunta Malēvica, kā arī Ineses Galantes talantu konkursa laureāti Rihards Rauza (marimba) un Sabīne Seržāne (vijole, skanēs Džovanni Batistas Pergolēzi “Stabat Mater”, kā arī Antonio Vivaldi, Riharda Dubras u.c. komponistu opusi.

Pievienot komentāru

Liepājas dome jaunu aktieru sagatavošanā ieguldīs 67 176 eiroJauna aktieru kursa sagatavošanai Liepājas teātra vajadzībām pašvaldība turpmākajos četros gados Liepājas Universitātei piešķirs kopumā 67 176 eiro, tai skaitā šogad - 33 588 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+