×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2016
Drukāt

Martā skanēs koncerts “Inese Galante un draugi. Stabat mater”

Foto: L:ETAFoto: L:ETA

Lieldienu gaidīšanas laikā 19. martā plkst. 19 Rīgas Doma baznīcā notiks īpašs koncerts “Inese Galante un draugi. Stabat mater”, pavēstīja sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vasiļjeva.

Ineses Galantes fonds, kura nozīmīgākie muzikālie pasākumi ir festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” Dzintaru koncertzālē un vērienīgi Ziemassvētku koncerti Rīgas Domā, šogad, gaidot Lieldienas, piedāvā baudīt tradicionālu Lieldienu laika opusu – itāļu komponista, ērģelnieka un vijolnieka Džovanni Batistas Pergolēzi (1710-1736) pazīstamāko kompozīciju – “Stabat Mater”. Dž. Pergolēzi nereti salīdzina ar Volfgangu Amadeju Mocartu – abi bija neticami talantīgi un emocionāli, un abi nodzīvoja īsu, bet ārkārtīgi piepildītu radošu dzīvi. Kantāte “Stabat Mater” ir Dž. Pergolēzi sava veida gulbja dziesma – patiesa, vienkārša un reizē hipnotizējoši skaista. Autors pie tās strādāja līdz pat savas nāves stundai, slīpējot un labojot partitūru. Pēc komponista nāves kantāte kļuva par iedvesmas avotu daudziem akadēmiskās mūzikas dižgariem.

Koncertā piedalīsies soprāns Inese Galante, kontretenors Sergjes Jēgers, ērģēlnieks Aivars Kalējs, Raimonds Ozols un LNSO stīgu kvartets, Rīgas Kamerkoris un diriģente Gunta Malēvica, kā arī Ineses Galantes talantu konkursa laureāti Rihards Rauza (marimba) un Sabīne Seržāne (vijole, skanēs Džovanni Batistas Pergolēzi “Stabat Mater”, kā arī Antonio Vivaldi, Riharda Dubras u.c. komponistu opusi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+