×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. marts, 2016
Drukāt

Marta vidū risināsies tradicionālās Latvijas Studentu teātra dienas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Par "Sudraba āksta cepuri" šogad sacentīsies astoņi studentu teātri un studijas.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Kultūras centrā no 18. līdz 20. martam risināsies Latvijas Studentu teātra dienas, kas šogad veltītas tematam “Brīvība”, LA.lv uzzināja RTU.

Festivālu 18. martā plkst. 19 atklās RTU studentu teātris “Kamertonis” ar pirmizrādi “Likteņu vējš”, kas veidota pēc Reja Bredberija un Tenesija Viljamsa stāstu motīviem.

Savukārt 19. martā no plkst. 11 līdz 18 norisināsies studentu teātru skate-konkurss.

“Ikviena brīvība sākas un beidzas pašā cilvēkā. Tādēļ šogad Latvijas Studentu teātra dienās režisori un dalībnieki aicināti sniegt savu artavu – meklēt un izvērtēt sev tuvo, aktuālo visu kopējā un katram savā brīvībā un 21. gadsimtā, iedvesmojoties no pagātnes, bet skatoties nākotnē, parādīt sev nozīmīgo, aktuālo, sagatavojot lugu iestudējumus, īpašas parafrāzes un improvizācijas,” pauž RTU Kultūras centra vadītāja Asja Visocka.

Dienas noslēgumā svinīgā apbalvošanas ceremonijā tiks paziņots gada labākais Latvijas studentu teātris, labākais aktieris un aktrise, kā arī piešķirtas žūrijas speciālbalvas par spilgtām mākslinieciskām kvalitātēm un pasniegta ceļojošā balva “Sudraba āksta cepure”.

Latvijas Studentu teātra dienās piedalīsies astoņi Latvijas augstskolu studentu teātri un jauniešu teātra studijas: RTU studentu teātri “Spēle” un “Kamertonis”, Latvijas Universitātes (LU) Studentu teātris, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Studentu teātris, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studentu teātris “ĶerRA”, improvizācijas teātris “ImproZoo”, VEF Kultūras pils ansamblis “Rīgas Pantomīma”, kā arī Rīgas Skolēnu pils teātra “Zīļuks” pantomīmas grupa.

Teātra dienas rīko RTU Kultūras centrs, un šogad tās notiks jau 17. reizi. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+