×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2014
Drukāt

Martas Ģibietes “Atspulgi” ūdenī un stiklā

Ineses Kalniņas / Publicitātes fotoIneses Kalniņas / Publicitātes foto

No otrdienas, 8. jūlija, līdz 3. augustam Rīgas Doma dārza mākslas galerijā ir apskatāma stikla mākslinieces Martas Ģibietes izstāde “Atspulgs”, “MansDoms” projekta vadītājs Gatis Vectirāns.

No 8. jūlija līdz 3. augustam Rīgas Doma dārza mākslas galerijā ir apskatāma stikla mākslinieces Martas Ģibietes izstāde “Atspulgi”. Dārza centrālajā daļā atrodas vairāki pludlīnijās griezti un telpas plaknē izkārtoti plastiski objekti, kas imitē nelielas ūdens krātuves. Ar spoguļvirsmu palīdzību māksliniece radījusi efektu, ko var novērot brīdī, kad, negaisam pārejot, izklīst mākoņi, uzspīd saulīte, un rāmais, tumšais ūdens pārvēršas par debesu atspulgu uz zemes.

“Man patīk vērot, kā mākoņi pārvietojas peļķu atspulgos, kā ielas gaismas atspīd, kā tur dzīvo otrādā pasaule,” stāsta māksliniece.

2005. gadā Marta Ģibiete ieguva maģistra grādu, absolvējot Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas nodaļu. Kopš 1995. gada māksliniece piedalās grupu izstādēs un konkursizstādēs gan Latvijā, gan citās valstīs. Pavisam līdz šim sarīkojusi septiņas personālizstādes.

Šogad ir trešais gads, kad biedrības “Ascendum” organizētā projekta “Mans Doms” ietvaros senatnīgajā Rīgas Doma dārzā norisinās laikmetīgās mākslas izstādes. Turpinot šo sezonu, būs apskatāma Lauras Feldbergas lielformāta instalācija, kā arī Voldemāra Johansona skaņas skulptūras. Līdz šim atvērtā tipa galerijā pašā Vecrīgas sirdī darbus ir eksponējuši tādi mākslinieki kā Nils Vilnis, Brigita Zelča-Aizpure, Magone Šarkovska, Arturs Bērziņš, Anda Lāce, Evelīna Deičmane, Kristaps Ģelzis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+