×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

Mārtiņa Cīruļa mūki fotoizstādē “Secural”


ReklāmfotoReklāmfoto

Galerijā “Bastejs” līdz 10. septembrim skatāma fotogrāfa Mārtiņa Cīruļa fotoizstāde “Secural”, kurā redzami jaunie mūki no septiņiem Nepālas klosteriem. 


 

Reliģija ir neatņemama visu Nepālas iedzīvotāju dzīves sastāvdaļa. Šajā zemē gandrīz uz katra soļa redzami tempļi, dievu attēli vai svētie zīmējumi. Lielākā daļa Nepālas iedzīvotāju ir hinduisti, daļa – budisti. Šajā zemē hinduisms un budisms ir cieši saistīti.

Seni budistu un hinduistu tempļi, klosteri un pagodas rotā pilsētu ielas un grūti pieejamus kalnu ciematiņus. Nepālā fotogrāfs Mārtiņš Cīrulis apmeklēja septiņus budistu klosterus “Rinčeņ Ling” klosteri Najapati apkaimē, “Sečen” klosteri, “Kadamp” klosteri, “Khawalung Tashi Choeling” klosteri, “Ka-Nying Shedrub Ling” klosteri, “Tsechen Shedup Ling Sakya Tharig” klosterī un “Kopan” klosteri.

Budistu klosteros fotogrāfam bija iespēja pavadīt laiku ar jaunajiem mūkiem viņu ikdienas gaitās – mācību klasēs, studējot rakstus, atpūšoties, spēlējot basketbolu, rotaļājoties, slēpjoties no saules zem palmām, ēdot saldējumu, dzerot limonādi… Visus viņu ikdienas notikumus fotogrāfam M. Cīrulim ir izdevies iemūžināt savos darbos.

Mākslinieks par savu jaunāko izstādi saka, ka bildēs budisms ir redzams vispārīgā, tas ir, pasaules kontekstā, bet jaunie mūki toties pavisam citādā – laicīgā vidē. Globalizācijas ietekmē viņu ikdiena ir tik ļoti mainījusies – mobilie tālruņi, datori, video. Tas viss palīdz viņiem integrēties rietumu sabiedrībā. Bet kā tas ietekmē viņu garīgo dzīvi? M. Cīrulis par saviem fotogrāfiju varoņiem saka: “Es viņiem visiem novēlu kļūt par pazīstamiem lamām, kas 21. gadsimtā apmeklētu arī mūsu zemi.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+