×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. augusts, 2014
Drukāt

Mārtiņa Freimaņa dziesmas pulcēs koncertā Dzintaros


ReklāmfotoReklāmfoto

23. augustā festivālā “Bigbank Latvijas pērles” norisināsies Mārtiņa Freimaņa dziesmu koncerts “Freimaņa dziesmas”, kurā priekšlaikus aizgājušā mūziķa draugi – Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Artis Gāga, grupa “Per”, Kārlis Būmeisters, Valters Frīdenbergs, Andris Ērglis, Emīls Balceris, Marta Ritova, “DaGamba”, Agnese Rakovska un citi – pulcēsies, lai izpildītu viņa dziesmas.

Ir pagājuši jau trīs gadi, kopš mūžībā aizgāja Mārtiņš Freimanis, viens no latviešu iemīļotākajiem dziedātājiem, mūzikas un vārdu autors, dzejnieks un dzīves svinētājs, bet viņa muzikālā, poētiskā un enerģētiskā mantojuma kokteilis spirdzina joprojām un viņa draugu pulks nerūk.

Šajā vasaras nogalē pazīstami Latvijas dziedātāji un mūziķi Freimaņa dziesmas izdziedās un izspēlēs grupas “Tumsa” dalībnieka Normunda Kalniņa jaunos aranžējumos, kurus atskaņos Vidzemes kamerorķerstris un ritma grupa.

Zināms, ka īpašus mirkļus koncertam gatavo saksofonists, komponists un aranžētājs Artis Gāga sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas jaunajiem horeogrāfiem Karīnu Lapšinu un Jāni Putniņu. Koncerta laikā fragmentus no grāmatas “Cilvēks parastais un viņa dienasgrāmata” audioierakstā lasīs pats Freimanis.

Koncerta režisore Maija Kalniņa atklāj: “Apmeklētājiem būs lieliska iespēja piedzīvot trīs mūzu – dejas, mūzikas un teksta – satikšanos un sakušanu vienā veselā, kā arī dzirdēt Mārtiņa balsi un ielūkoties viņa dziesmu tapšanas aizkulisēs.” Režisore piebilst: “Šajā reizē Mārtiņš Freimanis ir ierakstīts kopējā Latvijas pērļu cikla koncertu stāstā līdzās Raimondam Paulam, Laimai Vaikulei un Olgai Rajeckai. Mūsu pamatuzdevums ir parādīt Mārtiņu kā komponistu, dzejnieku, dziesmu izpildītāju visā viņa daiļrades daudzkrāsainībā. Tieši tādēļ šoreiz viņa dziesmas dziedās vairāki dziedātāji, kas tās līdz šim nav izpildījuši, – tostarp Sonja Bišopa, Rihards Lepers, Agnese Rakovska un citi.”

Mārtiņš Freimanis dzimis 1977. gada 7. februārī Liepājā. Kopš 1996. gada Mārtiņš bija grupas “Tumsa” solists, līderis un galvenais dziesmu autors. Freimanis komponēja dziesmas un rakstīja tekstus arī citiem izpildītājiem. Starp tiem ir “Putnu balle”, Lauris Reiniks, Jana Keja, Gunārs Kalniņš, “F.L.Y.”, Kaža un daudzi citi. Kā aktieris Freimanis uzmanību izpelnījās titullomā Liepājas teātra izrādē “Kaupēn, mans mīļais”, vēlāk arī LTV seriālā “Neprāta cena”, arī Arvīda Krieva kinofilmās “Man patīk, ka meitene skumst” un “Dancis pa trim”, kas pirmizrādi piedzīvoja jau pēc Mārtiņa nāves 2011. gada pavasarī. Kopš Latvija piedalās Eirovīzijas dziesmu konkursā, nacionālajā finālā ik gadu bija vismaz viena Mārtiņa sacerēta dziesma. 2004. gadā iznāca Mārtiņa dzejas krājums “Zālīte truša dvēselei”. Viņš raksta: “..izdzeriet mani sausu / piemetiet mazliet klāt tekilas un salsu / kādu skuķi un svaigu gaisu / un kārtīgi sakratiet / un pēc tam izdzeriet..” – šie Mārtiņa vārdi kļuvuši par gaidāmā “Freimaņa dziesmu” koncerta vadmotīvu, aicinot ikvienu dzert no Mārtiņa bagātīgā dziesmu un pieredzes kausa.

Koncertā būs iespēja ziedot trūkstošus līdzekļu režisora Arvīda Krieva veidotajai dokumentālajai filmai “Freimis. Mārtiņš Freimanis”, kas pirmizrādi piedzīvos šogad, 10. novembrī, Mārtiņdienā, Aizputē.

Varbūt noder


Koncerts – 23. VIII 19.00 Dzintaru koncertzālē.

Biļetes – “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās, www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 12 – 40.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+