×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
7. februāris, 2014
Drukāt

Sāk vākt līdzekļus dokumentālajai filmai par Mārtiņu Freimani (1)

Foto - LetaFoto - Leta

Dziedātājs Mārtiņš Freimanis un viņa suns Pepe ieradušies uz populārākā "Parex bankas" produkta "Maxi konta" trīs gadu jubilejas pasākumu - "Maxi konta" jaunākās reklāmas kampaņas varoņa pikseļsuņa Makša rīkotajām svinībām.

7. februārī – Mārtiņa Freimaņa dzimšanas dienā – nodibinājums “Mārtiņa Freimaņa fonds” atklāj jauno ziedošanas sistēmu fonda mājas lapā mff.lv. Tā veidota, ņemot vērā pasaules pieredzi ziedojumu piesaistei ar interneta starpniecību, kad ikviens var iepazīties ar fonda atbalstītajiem projektiem un ziedot konkrētam mērķim.

Blakus jau iesāktajiem un joprojām aktuālajiem darbiem, pirmais projekts jaunajā sistēmā ir finansējuma piesaiste dokumentālās filmas veidošanai par Mārtiņu Freimani. Fonds, ciešā sadarbībā ar kinorežisoru Arvīdu Krievu, nolēmis izveidot dokumentālo filmu “Freimis. Mārtiņš Freimanis”. Vairāku gadu garumā režisors Arvīds Krievs un operators Dāvis Sīmanis bija klātesošs, filmējot Mārtiņa gaitas. Savākts vērienīgs un unikāls materiāls, kurš kādu dienu ieraudzīs dienasgaismu kā pilnmetrāžas dokumentālā filma.

Kinorežisors Arvīds Krievs: “Iecere veidot filmu par Mārtiņu Freimani mums ar operatoru Dāvi Sīmani radās krietni sen un it kā nejauši. Meklējām aktierus spēlfilmai, ar rokas kameru tāpat “pafilmējot”, lai pieradinātu aktieri un redzējām, cik viegli Mārtiņš kontaktējas ar kameru. Bija skaidrs, ka toreiz vēl maz pazīstamā grupa “Tumsa” dienās kļūs slavena un tāds videomateriāls būs filmas vērts. Materiāli, kas ir mūsu rīcībā, ir unikāli, tādu nevienam nav. Un tur ir ne tikai spožā Mārtiņa dzīves puse, kādu redz publika uz skatuves….”

Kopējās dokumentālās filmas veidošanas izmaksas ir 27874,06 EUR. No Valsts Kultūrkapitāla fonda jau saņemti 4268,61 EUR, bet vēl nepieciešami 23 605,44 EUR. Jaunatvērtā ziedošanas sistēma, kas no šodienas darbojas www.mff.lv, ļaus ikvienam Mārtiņa talanta cienītājam dot savu ieguldījumu filmas tapšanā. Šoreiz fonds piedāvā īpašu piedāvājumu – iegādāties dokumentālās filmas “Freimis. Mārtiņš Freimanis” DVD jau iepriekš – ziedojot 15 EUR, pēc filmas tapšanas saņemsiet savu filmas kopiju!

Mārtiņa Freimaņa fonds aicina: Apsveiksim Mārtiņu dzimšanas dienā – ziedosim filmas tapšanai, lai jau Mārtiņdienā – 10. novembrī – varam kopā skatīties A. Krieva dokumentālās filmas “Freimis. Mārtiņš Freimanis” pirmizrādi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Gribetos zinat Freimanja sunisha likteni.Ka vinjam ir gajis visu sho laiku,it sevishki ka iet vinjam shobrid.

Draugiem Facebook Twitter Google+