×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
22. jūnijs, 2016
Drukāt

Mārtiņa Jātnieka klusās domas mūzikā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirms vasaras saulgriežiem ar kārtīgu ballīti tika prezentēts Mārtiņa Jātnieka pirmais solo albums “Ceļš taktīs”. Ballītē muzicēja Mārtiņa draugi – grupa “Jauna diena”, Madara Grēgere, “Dakotas” līderis Edvīns Zariņš, kā arī Aivars Birzmanis. No albuma jau iepriekš klausītāji iepazinušies ar dziesmām – “Tik ceļā” un “Esi blakus”. Tajā jaunā skanējumā iekļautas arī jau senāk izdotas dziesmas, kā “Balle Baložos”, “Pazudušais draugs”, “Mana saule” un “Laumiņas”.

Pirms nepilna gada sarunā Mārtiņš atklāja, ka viņš visu laiku velta sava pirmā solo albuma rakstīšanai. “Pie albuma esmu strādājis kopš 2011. gada. Pareizāk būtu teikt, ka esmu par to visu laiku domājis un realizējis savas idejas pēdējā pusotra gada laikā. Sakomponētās dziesmas ierakstīju studijā, un te nu ir gala rezultāts,” smaidot teic Mārtiņš.

Albumā ir 12 Mārtiņa oriģināldziesmas ar Mārtiņa draugu piedalīšanos. Albuma tapšanā piedalījās arī Mārtiņa labākais draugs Mārtiņš Ruskis. Albums ierakstīts Kristapa Krievkalna studijā. Ģitāru partijas iespēlējis Jānis Čubars, kā arī Kaspars Ansons palīdzēja dziesmu aranžiju tapšanā un ģitārspēlē, bet albuma dizainu veidoja Diāna Nagle. “Dziesmas “Esi blakus” melodiju sarakstīja Jānis Čubars un arī vārdu autors ir Jānis, es tikai piepalīdzēju ar vārdu rakstīšanu. Jānim bija jau dziesmas skelets, un to apdarinājām kopīgi,” nosaka Mārtiņš, un viņam ir īpašs stāsts arī par pašu dziesmu: “Mēs visi esam sapņotāji un zinām to, cik grūti ir piepildīt savus sapņus. Arī šajā dziesmā sapnis ir izsapņots realitātē, bet tad, kad sapnis ir beidzies, tu atceries labāko, kas tev tajā bijis! Konkrēti šajā dziesmā ir stāsts par mīļoto meiteni, kas, neskatoties uz jebko citu, atstājusi neizmaināmas, patīkamas sajūtas atmiņās, pie kurām pats sevi pieķer domājot katru brīdi!…”

Mārtiņa pirmā solo albuma tapšanā un viņa ideju realizācijā ir palīdzējuši daudzi mūziķi. “Pie albuma rakstīšanas studijā strādājām roku rokā ar Kristapu Krievkalnu, viņa idejas un risinājumi dziesmu aranžijās man ļoti patīk un bija viegli strādāt. Protams, arī daudzi citi palīdzēja pie dziesmu tapšanas. Īpašs paldies Armandam Treiliham par diska un dziesmu miksēšanu,” teic Mārtiņš.

Tā nav nejaušība, ka Mārtiņš albumam devis tik zīmīgu nosaukumu “Ceļš taktīs”. Ceļš un mūzika ir viņa ikdiena gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. “Tas ir mans ceļš, ko esmu veicis savās mūzikas gaitās un ielicis CD formātā, bet tas jau nav viss, tā ir tikai maza daļa, tā ka par virzību nākotnes gaitās to noteikti varam saukt. Mans pirmais pop/roc country mūzikas albums lai kalpo kā mans vēstījums par savu ceļu mūzikas pasaulē! Mēs dzīvojam te, paši ar sevi un jums – dzīvojam te vienā savā vietā, nemeklējam labāko, bet tikai darām, lai tiek! Lai patīkama klausīšanās,” smaidot nosaka Mārtiņš.

Mārtiņa dziesmas ir par mīlestību, draudzību, skaistiem sapņiem – romantiķis. Mārtiņš domīgi nosaka: “Es varu teikt, ka man patīk dažreiz būt romantiķim, bet vai es esmu tāds visu laiku, grūti spriest. Es dzīvoju savu dzīvi, un, tai vijoties cauri, kaut kas jau notiek, un man ir viegli savas klusās domas ielikt dziesmu tekstos, varbūt tā vienkārši sanācis, ka dziesmas, ko esmu izdevis, ir romantiskas.”

Mārtiņam šis ir radoši saspringts laiks, jo šogad viņš iesaistījies arī Bauskas kantri mūzikas festivāla organizēšanā. “Esmu dzimis Bauskā un uzaudzis īstā zemnieku ģimenē. Darbs man nekad nav bijis par grūtu. Mūzika vienmēr ir mājojusi manā sirdī – tā vienmēr pulsē neapstājoties. Katra skaņa mani atrod pa dažādiem ceļiem un vide uzrunā mani, bet es cilvēkus uzrunāju caur mūziku! Mūzika nav domāšana, bet gan sajūtu dalīšanās. Sapnis ir izsapņots un albums ir izveidots! Un tieši kantri mūzikas stilu pilnīgi noteikti varu dēvēt par savu! Es arī esmu kantri mūziķis, bet tikai ne tradicionālā kantri, ar kuru visi ir pazīstami un velk paralēles. Mans ir pop/rock country novirziens, to tā varētu dēvēt,” skaidro Mārtiņš un aicina visus uz saviem koncertiem: “Domāju, ka albuma koncerttūre būs, bet precīzi par laikiem un vietām vēl nemācēšu atbildēt. Tuvākais pasākums, kam cītīgi gatavojos, ir Bauskas kantri mūzikas festivāls, kur kāpšu uz skatuves ar grupu 9. jūlijā ap astoņiem vakarā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+