EPA/LETA

Martinam Dukuram pasaules čempionāta sudrabs, Tomass astotais 0

Sezonas līderis skeletonā Martins Dukurs sestdien ceturtā brauciena noslēgumā kļuva par sudraba medaļnieku pasaules čempionātā (PČ), kas notiek Sanktmoricas trasē, Šveicē, liecina organizatoru informācija.

Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Iepriekšējo divu gadu pasaules čempions Martins Dukurs zaudēja 0,03 sekundes krievam Aleksandram Tretjakovam, lai gan pēdējā braucienā sasniedza pārliecinoši labāko rezultātu. Pēc diviem braucieniem Martins Dukurs no Tretjakova atpalika 0,09 sekundes un bija otrais, taču trešajā braucienā pieļāva vairākas kļūdas trases lejasdaļā, kas ļāva Tretjakovam palielināt pārsvaru līdz 0,46 sekundēm.

Otrs Latvijas braucējs Tomass Dukurs ieņēma 8.vietu. Pēdējā braucienā Tomass Dukurs pēc starta ieskrējiena neveiksmīgi ielēca kamanās, un jau trases augšdaļā zaudēja izredzes noturēties augstā vietā. Pirms pēdējā brauciena Tomass Dukurs bija piektais.

Bronzas medaļu ieguva vēl viens Krievijas sportists Sergejs Čudinovs.

Sacensību noslēgumā Martins Dukurs intervijā televīzijā atzina, ka trešajā braucienā pieļāvis būtiskas kļūdas, kas bija izšķirošas cīņā par zelta medaļu. Viņš pateicās savai komandai par paveikto darbu un visiem par sniegto atbalstu. Martins Dukurs pretendēja kļūt par pirmo skeletonistu sporta veida vēsturē, kurš pasaules čempionātā uzvar trīs gadus pēc kārtas.

Brāļu Dukuru tēvs un treneris Dainis Dukurs LTV7 televīzijā pēc trešā brauciena pastāstīja, ka Latvijas un Vācijas delegācijas iesniegs protestu par Krievijas sportistiem, kuri pretēji reglamentam no finiša uz startu uzbraukuši atsevišķā siltā VIP transportā. Protesta iznākumu Dainis Dukurs atturējās prognozēt, un abi Krievijas braucēji startēja arī pēdējā braucienā.

Jau ziņots, ka piektdien 24. vietā skeletonā sievietēm ierindojās Lelde Priedulēna, bet par pasaules čempioni kļuva Lielbritānijas sportiste Šellija Rudmena.

PČ pēdējās sacensībās svētdien noslēdzošos divus braucienus aizvadīs bobsleja četrinieki. Pēc sestdien notikušajiem pirmajiem diviem braucieniem Oskara Melbārža ekipāža ir 11.vietā, bet Oskara Ķibermaņa četrinieks ieņem 14.vietu.

Skeletonā un bobslejā pēc PČ vēl atliks aizvadīt Pasaules kausa (PK) sezonas pēdējo posmu, kas pēc divām nedēļām būs olimpiskajā Soču trasē. Skeletonā vīriešiem Martins Dukurs ir pārliecinošs PK līderis kopvērtējumā.