Foto – Juris Kalniņš

Mārtiņam Podžum smaga uzvara, Latvija vadībā 0

Latvijas vīriešu tenisa izlase piektdien ar dramatisku uzvaru sāka izšķirošo cīņu par vietas saglabāšanu Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā, kurā izbraukumā tiekas ar Zviedriju.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33

Pirmajā vienspēlē, kas ilga vairāk nekā piecas stundas, Jenšēpingas pilsētā ATP ranga 574.vietu ieņemošais M.Podžus ar rezultātu 7-6 (7:3), 7-5, 6-7 (5:7), 3-6, 9-7 pieveica vien 18 gadus veco talantīgo Elīasu Imeru, kurš ir pasaules 237.rakete.

Pēc smagā cīņā uzvarēta pirmā setu, otrajā latvietis uzreiz zaudēja divus savas serves geimus, nokļūstot iedzinējot ar 0-3. Kaut viens breiks tika ātri atspēlēts, vēl ilgāku laiku M.Podžus atradās iedzinējos. Tomēr viņam izdevās veikt lielisku atspēlēšanos, atvairīt četras setbumbas un triumfēt ar 7-5.

Trešajā setā M.Podžus sāka ar diviem uzvarētiem geimiem. Kaut trešajā Imers uzvarēja pie pretinieka serves, ceturtajā geimā latvietis uzreiz atjaunoja pārsvaru. Tomēr septītajā geimā Latvijas tenisists vēlreiz zaudēja savas serves geimu, kas arī šo setu noveda līdz taibreikam un tajā tomēr latvietim neizdevās tikt pie cerētā panākuma.

Pēc zaudētā trešā seta M.Podžus ņēma medicīnisko pārtraukumu, turklāt cīņa šajā laikā jau bija ritējusi trīs ar pusi stundas. Ceturtajā setā latvietis piekāpās pārliecinoši, bet piektajā pirmajos trijos geimos uzvarēja serves uzņēmējs. Turpinājumā vadību pārņēma Imers, bet sestajā geimā M.Podžus panāca izlīdzinājumu 3-3.

Piektajā setā pie 5-4 Latvijas tenisista labā Imers arī pats paņēma medicīnisko pārtraukumu, bet 12.geimā viņš atspēlēja trīs mačbumbas. Tomēr 16.geimā M.Podžus atkal ieguva breikbumbas, noslēdzot dramatisko cīņu ar uzvaru.

Līdz ar to Latvijas izlase svarīgajā duelī pārņēmusi vadību ar rezultātu 1-0.

Abi tenisisti tikās pirmoreiz savā karjerā.

M.Podžus šonedēļ ieņemtā vieta pasaules rangā ir viņa karjeras rekords.

Turpinājumā piektdien otrajā vienspēlē Jānis Podžus, kurš pasaules rangā ieņem 772.vietu, tiksies ar Zviedrijas komandas līderi Kristiānu Lindellu, kurš ir pasaules 230.rakete.

Arī šie tenisisti līdz šim karjeras laikā nav tikušies.

Dubultspēle, kurā Latviju gatavojas pārstāvēt Miķelis Lībietis un gados jaunais debitants Mikus Pauls Losbergs, norisināsies sestdien, pretī stājoties Robertam Lindstedam un Jūhanam Brunstrumam.

Pirms tam Zviedrijas izlases sastāvu pēdējā brīdī papildināja dubultspēļu speciālists Lindsteds, kurš ATP dubultspēļu rangā šobrīd ieņem augsto 18.vietu. Viņš šajā duelī aizstāj pasaules vienspēļu ranga 498.vietā esošo Īsaku Arvidsonu.

Svētdien plānots aizvadīt atlikušās divas vienspēles, kurās gaidāms, ka M.Podžus tiksies ar Lindellu, bet J.Podžus samēros spēkus ar Imeru. Tiesa, pirms otrās un trešās dienas spēlēm komandu kapteiņi pieteikumos var veikt izmaiņas.

Latvijas komandai šajā duelī nepalīdz valsts vadošais tenisists Ernests Gulbis, kurš šonedēļ noslēdzis savu sezonu.

Deivisa kausa rangā Zviedrija pašlaik atrodas 35.vietā, bet Latvija ieņem 42.pozīciju. Abas komandas iepriekš savā starpā nav tikušās.

Dueļa uzvarētāji saglabās vietu grupā arī nākamgad, bet zaudētāji pārcelsies uz Eiropas-Āfrikas zonas otro grupu.

Kā ziņots, Latvijas izlase februārī cieta zaudējumu Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas pirmās grupas pirmajā duelī, izbraukumā ar 0-5 piekāpjoties Slovākijai, bet vēlāk septembrī Valmierā ar 1-4 piekāpās arī Austrijai.

Ja Latvijas izlase saglabās vietu Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā, nākamā gada cīņas tā atklās ar atkārtotu dueli pret Austriju. Ja Latvijas izlase zaudēs savu vietu zonas pirmajā grupā, tās pretinieki otrajā grupā noskaidrosies atsevišķā izlozē, kas notiks nākamajā nedēļā.

Pērn Latvijas izlase sekmīgi pārvarēja Eiropas-Āfrikas zonas otro grupu, sākotnēji ar 3-0 izbraukumā pieveicot Tunisiju, turpinājumā ar 3-2 izbraukumā pārspējot arī Monako, bet izšķirošajā duelī ar 3-2 Rīgā pieveica arī Somiju un trešoreiz vēsturē kvalificējās Deivisa kausa pirmajai grupai.

Iepriekš Latvijas izlase Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā spēlējusi 2008. un 2010.gadā, bet nevienā no šīm reizēm nespēja saglabāt vietu tajā.