×
Mobilā versija
Brīdinājums +26°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
19. aprīlis, 2017
Drukāt

Mārtiņam prasa 11 gadus cietumā (6)

Par dalību Sīrijas konfliktā apsūdzētais Mārtiņš Grīnbergs pirms tiesas sēdes Vidzemes priekšpilsētas tiesā, kurā turpinās izskatīt pret viņu ierosināto krimināllietu. Foto - LETAPar dalību Sīrijas konfliktā apsūdzētais Mārtiņš Grīnbergs pirms tiesas sēdes Vidzemes priekšpilsētas tiesā, kurā turpinās izskatīt pret viņu ierosināto krimināllietu. Foto - LETA

Par dalību Sīrijas konfliktā apsūdzēto jaunieti Mārtiņu Grīnbergu prokuratūra lūdz sodīt ar 11 gadu brīvības atņemšanas.

Kā aģentūrai LETA paskaidroja apsūdzētā aizstāvis Raitis Mediņš, viņš savā debašu runā lūdza jaunieti attaisnot. Advokāts uzsvēra, ka ir vesels apstākļu kopums, kādēļ Grīnbergs būtu attaisnojams, piemēram, brīdī, kad jaunietis devās uz Sīriju, Krimināllikuma pants par prettiesisku piedalīšanās bruņotā konfliktā vēl nebija spēkā. Tāpat advokāts norādīja uz Grīnberga labprātīgo atteikšanos no noziedzīga nodarījuma izdarīšanas, līdz ar to personu nav iespējams saukt pie kriminālatbildības.

Nākamā sēde Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā ir nozīmēta uz 27.aprīļa plkst.14, kad paredzēts teikt replikas, kā arī pēdējo vārdu varēs teikt pats apsūdzētais. Sēdes šajā krimināllietā notiek slēgti, jo tika nopratināts Drošības policijas darbinieks.

Kā ziņots, apsūdzētais jaunietis savu vainu viņam inkriminētajos noziegumos neatzīst.
Rīgas tiesas apgabala prokuratūra jaunietim cēlusi apsūdzību pēc diviem Krimināllikuma pantiem, proti, par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā un piedalīšanos noziedzīgas organizācijas noziegumos pret cilvēci vai mieru, vai valsti vai kara noziegumos.

Krimināllikums par piedalīšanos noziedzīgas organizācijas noziegumos pret cilvēci vai mieru, vai valsti vai kara noziegumos paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no desmit līdz 20 gadiem.

Prokuratūrā iepriekš apstiprināja, ka apsūdzētais darbojies teroristu grupējuma “Daesh” pusē. Pagājušā gada vasarā DP ieguva informāciju, ka minēto Latvijas pilsoni ir aizturējušas Turcijas varas iestādes, kas septembrī pieņēma lēmumu par šīs personas deportēšanu. Pēc deportācijas no Turcijas DP konvojēja jaunieti uz Latviju, kur viņš tika aizturēts.

Kā aģentūrai LETA iepriekš norādīja Mediņš, atrodoties Sīrijā, viņš neesot piedalījies bruņotās sadursmēs ne ar karojošām pusēm, ne ar civiliedzīvotājiem.

Latvijas Televīzija iepriekš vēstīja, ka jaunietis esot no Brocēniem, labi pratis angļu valodu, daudz laika pavadījis internetā un, mācoties 12.klasē, reģistrējies vienā no lielākajiem musulmaņu forumiem. Jaunietis intervijā Latvijas Televīzijai apgalvojis, ka uz Sīriju devies, jo viņu aizrāvusi islāma kalifāta ideja un viņš “meklējis patiesību”. Jaunietis esot domājis iesaistīties islāma valsts veidošanā kā civilists, nepiedaloties karadarbībā, viņš esot vēlējies palīdzēt vietējiem iedzīvotājiem. Jaunietis apgalvojis, ka, vēl Latvijā esot, neesot apjautis teroristu nežēlību, lai arī tā plaši tika aprakstīta masu medijos.

Par savu naudu jaunietis aizbraucis uz Turciju, no turienes pārieta Sīrijas robeža un nonākts pie kāda “Daesh” grupējuma, kur viņam atņemti dokumenti un visas mantas. Tad viņu sākuši apmācīt karadarbībai, no kā izvairīties neesot bijis iespējams. Tobrīd jaunietis sapratis, ka tas nav gluži tas, ko viņš vēlas darīt Sīrijā, tāpēc sācis meklēt iespējas nokļūt atpakaļ Latvijā. Tas esot bijis ļoti sarežģīti, un šo mēģinājumu gaitā viņu Rakā noķēruši “Daesh” cilvēki un ielikuši cietumā, kur viņš pavadījis piecus mēnešus. Pēc jaunieša teiktā, cietumā esot tūkstošiem cilvēku, kuri sapratuši “Daesh” ideoloģijas ekstrēmo dabu un grib tikt prom no islāma valsts, taču neatrod šādas iespējas.

Jaunieti esot bijis plānots sodīt, nosūtot uz karadarbības karstākajiem punktiem par “lielgabalu gaļu”, taču pārvietošanas laikā jaunietim ar vēl pieciem cilvēkiem izdevies izbēgt, lai arī trīs no bēgļiem nošauti. Jaunietis ticis līdz Turcijas robežai, kur viņu arestējuši turki, kuriem viņš izteicis lūgumu, nogādāt viņu atpakaļ Latvijā.

Tagad jaunietis uzskata, ka “Daesh” vervētāji viņu piemānījuši, solot, ka islāma valstī viss būšot labi, ka tur būs taisnīgums, taču izrādījies viss pretēji. Nevienu cilvēku no Latvijas viņš Sīrijā saticis neesot.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Vai tiešam naivi – paskatītities, kā griež galvas? Cik mācoties( skatoties ) nogrieza?

  2. Nenormālais prokurors! Tieši tā! Debīla valsts, kas aizstāv īstos noziedzniekus un apsūdz cilvēkus ,kas meklā taisnību un patiesību. Par ko Jūs tiesājat Mārtiņu – nenormālie! Par to ka interesēja Sīrija, ka pats to gribēja redzēt. Tad jau liekiet visus cietumā – man arī interesē ,kas īti Sīrijā notiek , jo medijos patiesību nevar izlobīt! Nav viņš izdarījis pilnīgi neko ! BRĪVĪBU MĀRTIŅAM! Cilvēki , Latvijas pilsoņi -palīdziet jaunietim Mārtiņam tikt ārā !

  3. Jaunietim paris gadinus,aiz restem, pardomam par islamu tomer vajadzetu pieskirt.Bet vai tas butu taisnigi attieciba uz cekistu politiskajam apvienibam ES un NATO Valsti Latvija,kuras NESODITI izlaupa Latvijas Valsts budzetu,iznicina latviesu skolas,spiego “tuvejo arzemju”uzdevuma,izplata Latvijas Valstij naidigu dezinformaciju,organize krievu jauniesu diversantu apmacibas “tuvejas arzemes” ar merki iznicinat Latvijas Valsts un tautas Neatkaribu u.t.t. ???

  4. Tā kā padaudz, ja ņem vēra ka valsts izzadzēji vispār netiek sēdināti cietumā.

  5. Un cik gadus prasīs krievu nacistiem, kuri karoja vai karo Donbasa un Luganskas teroristu rindās?

  6. Tas nu būtu vēl lielāks neprāts no Valsts puses, nekā Mārtiņa “noticējums” – ticēt , ka šāds sods ir taisnīguma izpausme, vai arī varētu kalpot kā brīdinājums. Cik tad mums tādu subjektu – sapņotāju ideālistu ir? Citu “valst gāzēju” profils ir stipri ūdainaiāks un citas mentalitates māliem taisīts. Dodiet viņam pāris gadus rakt zemi un tad studēt – ja nu reiz gribam kādu mācību un labumu panākt

Draugiem Facebook Twitter Google+