×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. novembris, 2013
Drukāt

Mārtiņdienas jampadrači ārpus Rīgas

Foto - LETAFoto - LETA

Ķekatnieki, gadatirgus, Mārtiņa gaiļa cepetis, masku parāde un citas izdarības priecēs šajā nedēļas nogalē, kad Latvijā tiks atzīmēta Mārtiņdiena.

Tā, piemēram, pie ”Valmiermuižas alus” darītavas 9.novembrī no plkst.11:00 līdz 15:00 varēs apmeklēt Latvijas labumu tirdziņu “Ar gardu muti Valmiermuižā” un Mārtiņa tradīciju darbnīcas, bet no plkst.19:00 Valmiermuižas klētī varēs piedalīties latviskā vakarēšanā ar mielošanos – tajā skaitā ar tradicionālo Mārtiņa gaiļa cepeti –  , spēlēm, mīklām, tautas mūziku.

9.novembrī plkst.11:00 Trikātā pie Saietu nama ”Depo” notiks Mārtiņdienas izdarības.

9.novembrī plkst.12:00 Rūjienas kultūras nama foajē notiks pasākums ”Mārtiņdienas bode ar smeķi”. ”Mārtiņtēvs un viņa saimniece ceps Mārtiņdienas maizi, kuru vēl karstu varēs nest mājās vai, tikko ņemtu no krāsns, baudīt turpat ar zapti, bet dārza karalis ķirbis ieripos trīs attapīgāko, manīgāko Mārtiņbērnu rokās par baltu velti. Lai lustīgs prāts, visam pa vidu iznesīsies kapela «Rūvenas aure»,” ziņo organizatori. No plkst. 20:00 notiks balle „Ielūdz Mārtiņš’’, kurā dančus vadīs grupa «TEQUILA Band». Mārtiņiem ieeja brīva.

9.novembrī plkst.13:00 laukumā pie Kocēnu sporta nama sāksies pasākums ”Lielais Mārtiņdienas jampadracis” ar Mārtiņdienas tirdziņu un gaiļa zupas vārīšanu. Plkst.14:00 notiks ķekatu danči un rotaļas, piedaloties Kocēnu pamatskolas un PII „Auseklītis” ķekatniekiem un Kocēnu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvam „Savieši”. Kocēnu kultūras namā plkst.22:00 būs svētku balle kopā ar grupu ”Bello trio”.

9.novembrī plkst.18:00 Zvejniekciema kultūras namā jauktais koris ”Anima” aicina uz ”maskošanās” koncertu ”Mārtiņa zvēri”, kad tiks izpildītas dažādas dziesmas par dzīvniekiem. Pasākuma viesi – Mārtiņa orķestris un Nacionālā teātra aktieris Toms Liepājnieks.

10.novembrī ēdināšanas namā ”Ezera Sonāte” Talsos plkst. 11:00 brokastotājus pārsteigs Sēmes raganiņa, kura stāstīts pasakas, vadīs spēles un rotaļas, radošo masku darbnīcu un aicinās kopā vārīt un dzert Mārtiņdienas tēju.

10.novembrī no plkst. 10:00 līdz 20:00 Jelgavā ”A-Z Boulings” notiks bērnu un jauniešu amatieru turnīrs boulinga spēlē, kurā, ierodoties Mārtiņdienai atbilstošās maskās, tiks iegūti papildus 10 punkti, sola organizētāji.

10.novembrī Ventspilī notiks Mārtiņdienas pasākumi Bērnu pilsētiņā (plkst.12:00) un Bērnu parkā „Fantāzija’’ (plkst.15:00), piedaloties Brocēnu folkloras kopai „Virza“, Ventspils folkloras kopai „Rotaļnieks“ un „Vēlava“ audzēkņiem.

10.novembrī plkst. 13:00 seniori aicināti uz Mārtiņdienas pēcpusdienu Krustpils kultūras namā, kur uzstāsies senioru koris „Atvasara’’ un deju kopa „Krustpilietis’’, vadot konkursus, atrakcijas, dejas. Sagaidāmi arī ķekatnieki, kas viesosies no Jēkabpils puses. Apmeklētāji aicināti piedalīties dažādās ēverģēlībās – „interesanto, neierasto, savādo cepuru parādē, saldo ēdienu konkursā – degustācijā, kopējos sadziedāšanās karos, jaunu deju soļu apguvē, Mārtiņdziesmu leijputrijā un neprātīgos dančos,“ aicina organizatori.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+