×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
4. novembris, 2014
Drukāt

Mārtiņdienas svinētājus svētdien gaidīs Brīvdabas muzejā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šo svētdien, 9. novembrī, no plkst. 12 līdz plkst. 16 Brīvdabas muzejā norisināsies Mārtiņdienas svinības, portālam LA.lv pastāstīja muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Eva Pētersone-Birzleja.

Aizvadot rudens beigu darbus un sagaidot ziemas sākumu, Brīvdabas muzejs aicina mazus un lielus apmeklētājus tērpties maskās dziedāt un dejot folkloras kopu pavadībā, baudīt Mārtiņdienas cienastu un “Mārtiņa beķerejas” sarūpētos pīrādziņus.

Izstāžu zālē plkst. 12 atklās izstādi “Starp divām saulēm”, kā arī visi apmeklētāji varēs līdzdarboties Mārtiņdienas masku gatavošanā, Kurzemes sētā no plkst. 12 līdz 13 Mārtiņbērni tiks aicināti dziedāt un dejot kopā ar folkloras kopām “Grodi” un “Gara taka”, iepazīstot svētku tradīcijas Kurzemē.

Zemgales sētā Mārtiņbērnus gaidīs dižsaimnieces Dairas Jātnieces Mārtiņdienas putra un citi gardumi, bet no plkst.13 līdz 15 kopā ar folkloras kopām “Zvīgzna”, “Krulla” un “Ciguzis” Mārtiņbērni varēs iet rotaļās un apdziedāt Vidzemes un Zemgales zemnieka sētas saimnieces.

Vidzemes sētā Mārtiņbērnus gaidīs dižsaimniece Ilze Briede, piedāvājot svētku cienastu – raušus, ābolus glazūrā un karstos dzērienus. Turpat no plkst. 14:30 līdz 16 uzstāsies folkloras kopa “Rija”, pie Priedes kroga plkst. 15 varēs izmēģināt spēkus, kāpjot pēc rudens balvām Umurkumura stabā, bet Nidas dūmistabā Mārtiņbērni kopā ar Daugmales Jānivarēs iemācīties darināt māla pogas un liet vaska sveces, lai tumšās rudens dienas taptu gaišākas.

Kurzemes sētā bērni tiks gaidīti Mārtiņdienas radošajā darbnīcā – senās spēles un rotaļas varēs iemēģināt kopā ar Aldoni Baldiņu., bet zvejnieka sētā “Lurķi” apmeklētājiem tiks organizēta svilpaunieku darbnīca keramiķa Māra Dubkēviča vadībā.

Usmas baznīcā plkst. 10 notiks dievkalpojums un ērģeļmūzikas koncerts, plkst. 13 apmeklētājus priecēs “Mārtiņkora” koncerts.

Brīvdabas muzejs aicina līdzi ņemt materiālus masku gatavošanai, tērpties maskās un ļauties Mārtiņdienas noskaņai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+