Ekonomika
Darbs

Mārtiņš Bičevskis pamet Komercbanku asociāciju 16

Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis.

Latvijas Komercbanku asociācijas prezidentes amatā nākamā gada 9.janvārī darbu sāks Sanda Liepiņa, kura līdz šim strādājusi Pasaules Bankā un Starptautiskajā Finanšu korporācijā, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāres amatā.

Liepiņa asociācijas vadītāja amatam izvēlēta personāla atlases kompānijas “Amrop” vadītā, profesionālā slēgtā atlases konkursā, pēdējā kārtā saņemot nedalītu Komercbanku asociācijas padomes atbalstu.

Liepiņas profesionālā karjera līdz šim veidojusies Pasaules Bankā un Starptautiskajā Finanšu korporācijā, strādājot globālās konkurētspējas, uzņēmējdarbības vides un inovāciju atbalsta jomā, vadot Austrumāzijas un Klusā okeāna, kā arī Austrumeiropas un Centrālās Āzijas reģionu operācijas. Viņa strādājusi arī Latvijas valsts pārvaldē – Liepiņa 2013.-2015.gadā bija Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre.

“Darbs Latvijas banku nozarē un profesionālas organizācijas vadībā man būs jauns, interesants izaicinājums. Finanšu industrijā šis ir dinamisku pārmaiņu laiks, un tajā strādāt noteikti būtu aizraujoši,” paziņojumā medijiem raksta Liepiņa. Viņa uzskata, ka viņas starptautiskā darba pieredze varētu būt īpaši noderīga, veidojot dialogu ar sadarbības partneriem.

Komercbanku asociācijas padomes priekšsēdētājs un bankas “Citadele” valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis uzskata, ka Liepiņas pieredze valsts sektorā un starptautiskā mērogā ir svarīga, lai Latvijas bankas uzlabotu savu reputāciju, veiksmīgāk konkurētu ar citām Eiropas valstīm un sniegtu Latvijai to, kas no bankām tiek gaidītas, – labklājību, drošību un izaugsmi.

Pašreizējais asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis, kurš šajā amatā ir kopš 2011.gada maija, vadīs organizāciju līdz 17.novembrim. Bičevskis norāda, ka nostrādājis asociācijas vadītāja amatā teju divus termiņus. Nākamā gada martā beigtos viņa pilnvaras, un uz trešo termiņu kandidēt Bičevskis nav plānojis. Viņš “izlēmis par labu jauniem profesionāliem izaicinājumiem”.

LA.lv