×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
25. jūlijs, 2017
Drukāt

Mārtiņš Bondars: tiesa ir politisko oponentu sagatavots teātris (26)

Foto - LETAFoto - LETA

Jūnijā Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa apmierināja “Latvijas Krājbankas” maksātnespējas administratora – auditoruzņēmuma “KPMG Baltics” 2015. gadā iesniegto prasību piedzīt zaudējumus vairāk nekā 15 miljonu eiro apmērā no septiņiem bijušajiem “Latvijas Krājbankas” valdes locekļiem, kuri nelikumīgi esot izsnieguši aizdevumus Seišeļu salās un Kiprā reģistrētām komercsabiedrībām. Civillietā par solidāru 15 miljonu eiro piedziņu atbildētāju vidū ir arī Rīgas domes deputāts, partijas “Latvijas Reģionu apvienība” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars.  Pēc mēneša klusēšanas viņš šodien sniedza atbildes uz “LA” jautājumiem.

Kāpēc kopš jūnijā pasludinātā tiesas sprieduma par šo lietu klusējāt veselu mēnesi?

Mārtiņš Bondars: – Kad sākās tiesvedība, es biju atvaļinājumā, kuru pavadīju divarpus tūkstoš kilometru attālumā no valsts, dziļos laukos. Kad par to uzzināju, man bija divas iespējas. Pirmā – pārtraukt atvaļinājumu un atgriezties Rīgā, lai piedalītos šajā politiskajā teātrī, ko sagatavojuši mani politiskie oponenti. Otrā – nepārtraukt to un visiem pavēstīt, ka mājās atgriezīšos 20.jūlijā, ko arī izdarīju. Tad arī atbildēšu uz visiem jautājumiem.

Stāsts patiesībā ir par deviņus gadus veciem lēmumiem laikā, kad es biju “Krājbankas” valdes priekšsēdētājs. Tā slēgtā tiesa, manuprāt, ir vajadzīga tāpēc, ka mērķis ir nevis kreditoru naudas atgūšana, bet pavisam cits.

Kāds?

Šī ir pasūtīta politiska izrēķināšanās, kas vērsta nevis pret maniem bijušajiem kolēģiem, bet tikai un vienīgi pret mani. Diemžēl ir ļaudis, kuri pūlējušies sagādāt man profesionālās un personīgās neērtības. Pašlaik viņiem tas ir izdevies. Būtībā šis pret mani vērstais pasākums notiek par “Latvijas Krājbankas” kreditoru naudu, pašiem nemaksājot ne centa. Arī izpildītāji gūst labumu, pelnīdami no tās pašas kreditoru naudas, kas viņiem nemaz nepienākas.

Bet no jums tagad maksātnespējas administrators grib piedzīt 15 miljonus!

Maksātnespējas administrators saka, ka, pārdodot bankas aktīvus, neesot varējis atgūt tik daudz naudas, cik bijis izsniegts kredītos. Un izdomāja, ka šī nauda jāpieprasa no tiem, kas šajā laikā bijuši amatos. Piesegdams savu neizdarību un nespēju, turklāt noalgojis ļoti dārgu juristu armiju. Bet nav papūlējies iesniegt tiesā šajā laikā izsniegto kredītu novērtējumus.

Pat teorētiski pieņemot, ka visās tiesu instancēs administratoram izdosies pierādīt savu taisnību, šīs armijas algošana izmaksās dārgāk nekā prasījums.

Jūs pieminējāt politisku pasūtījumu. Varbūt zināt, kas ir pasūtītājs?

Es, protams, neesmu izmeklētājs, kuram ir operatīvās izmeklēšanas iespējas un kurš noklausās sarunas Mežaparkā vai kaut kur citur. Bet pēc vairākām pazīmēm varu secināt, ka tā ir valdošās varas – gan Rīgā, gan valstī – vēršanās pret politiskajiem oponentiem.

Pilnu intervijas tekstu lasiet 26.jūlija “Latvijas Avīzē”

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Ja, ilgstoša atputa vādot kanceļarija nedeva pieredzes, lai pareizi un sēkmigi kontrolet klientu naudas tieriņus….. Rīta kafija, laba un omuliga atmosfera , kas var but labak par šo……. Nu ja tikaj Lato Lapsas gramata…….Bet kada pieredze vādišanai bankā…..

 2. Mārtiņam steidzami jāiet atpakaļ uz Saeimu. Tad vismaz parlamenta deputāta imunitāte pasargās no nepatikšanām.

 3. Kāpēc ir izdzēsti komentāri?

 4. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  la–vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la–vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI

 5. Kad tas skar pašu! Atbildēt

  Jeb uzbrukums,kā labākais aizstāvēšanās veids!

 6. Krājbankas administrators ir starptautisks uzņēmums “KPMG BALTICS”. Ir tikai logiski, ja naudu, kuru nav iespējams iegūt nekādā citā ceļā, piedzen no amatpersonām, kuras nav godprātīgi rīkojušās un pieņēmušas nepamatotus lēmumus.

 7. … “tiesa ir teātris” …? Vai dzīvojam “tiesiskā valstī ? …Vai tikai rīt nav jādodas uz …ezera krastu , lai nomierinātu satrakojušos komunistiskā genocīda īstenotāju = slepkavu Aivaru ?

 8. Uz cietumu…

 9. Jau tad, kad vins kandidēja gan uz Valsts prezidenta amatu, gan nesen uz RD mēra amatu, cilvēkiem bija jautājumi par viņa saistību ar Krājbankas problēmām. Bondaram jautājumi ļoti nepatika un izvairījās atbildēt vai kļuva nervozs.
  Banku vienā dienā neizsaimnieko. Nav viņš tāda zvaigzne, lai pret viņu vērstos caur Krājbanku un vēl citus “nevainīgos” rautu līdzi. OK, es ticu, ka ļaunprātīgi viņš, iespējams, neko bankā nesadalīja, bet stulbuma dēļ gan.

 10. Tos sauc par zitcdirektoriem. Banku un finanšu lietās šim saprašana nekāda. Antonovs droši vien maksāja labu algu, lai būtu kas sēž un parādus maksā.

 11. kā melo un pat nekaunas Atbildēt

  tiesas spriedums bija jau tani brīdī kad vis kā jaunievelets deputāts RD sēdē no tribīnes piesauca godigumu, atbildibu…. un visi viņa lidzskrejeji piebalsoja. jau tad viš bija praktiski par zagli pasludināts kas viš protams ari ir

 12. kā visiem “politiķiem” 🙂 tiko šo ieķer pie rokas tā teikt nozieguma vietā, tā uzreiz- tās ir pretinieku intrigas. viņi nekad nepar ko nav gatavi atboldet. ceru ka šoreiz taisnigums uzvares un tos miljonus no viņa tomer piedzīs

 13. Maestro Paulam ietaupījumus arī nospēra “oponentu politiskais teātris”!

 14. Un vai Bondars domā, ka kāds tic? Un atkal melo – tiesas lēmums viņa, bija zināms, pirms došanās atvaļinājumā, mediji zvanīja momentā, taču Bondars atbildēja, ka pagaidām nav gatavs komentēt.

  • spriedums bija viņam zināms jau brīdī kad viš kailigi cinijās RD par “taisnibu” kas bislabāk raksturo viņa liekulibu. plašaka publika vel bija neziņā, bet viš jau zināja, taču kluseja un tēloja “gaismas neseju”
   un viņam vajadzeja tik ilgu laiku lai iadomātu kaut jel kādu bla bla bla sevis attaisnošanai, jo reāli jau nav ko pretim likt, viss ir acīmredzami un principā pat vel ļoti maigi. jo apsudz jau tikai sliktā darbā un liek zaudejumus atmaksāt. reāli tur ir skaidrs ka notika kukuļošana, lai tādu lēmumu cauri izstumtu, ka notika naudas atmazgāšana….. un ja to visu uzraktu tad butu reāl jāsēž un val ar konfiskāciju (uz to bridi gan jau ka viņam gan nekas nepiederetu, bet nu vienalga)

   • kāpēc to paziņo tikai pēc vēlēšanām,tā tautas daļa,kura atdeva savas balsis par Bondaru,tika maldināta?

    • … tā tautas daļa,kura atdeva savas balsis par Bondaru,tika maldināta?>>>>> Nee, netika maldinaata! Shii ‘tautas dalja’ bija un ir vienkaarshi stulba, neizgliitota un neinformeeta!

    • jau spriedumi tik pec velešanām ar pasludināja, agrāk nebija ko teikt. nu uzdeva jau fan laiku pa laikam kāds jautajumus par krājbenku, bet tur atbildes izvairigas bija, ari piesauca pretinieku netirās melus kampaņes pret viņu…..

 15. Topošais Valsts Prezidents iekritis. Jāiet strādāt, garais zagli !

 16. Skaidra teksta,bez pamatojuma saubities,ir skaidrs ka so “politisko teatri “,pareizi definejot politisko apmelojumu-noziegumu,kremla cekistu stila,ir sarikojusi ,ES un NATO Valsti Latvija,pie varas esosie “zalie” & sarkanie cekisti.

 17. tikai nevajag,daudzi sen gribējuši dzirdēt atbild,kāpēc steidzīgi,ar ģimeni pirms notikumiem ar Krājbanku,aizbraucāt uz ASV…,par kādiem līdzekļiem jūsu ģimene var tik lepni dzīvot,ieskaitot meitu dārgo skološanu prestižā skolā…ne jau par deputāta algu…

Draugiem Facebook Twitter Google+