Sports
Ziemas sports

Martins Dukurs: Gribēju pielikt skaistu punktu, šis bija mans pēdējais čempionāts 16

AP/Scanpix

“Kēnigszē trasi es mīlu un reizē arī ienīstu, jo tā ir ļoti tehniska, kura pareizi jānolasa. Šodien man palīdzēja veiksme, jo īpaši ceturtajā braucienā, kas bija briesmīgs. Taču tā jau ir vēsture, jo man par laimi arī citi puiši pieļāva kļūdas,” pēc uzvaras pasaules čempionātā sacīja pieckārtējais čempions Martins Dukurs.

Pasaules čempionāta četru braucienu summā M.Dukurs par 0,37 sekundēm apsteidza vācieti Akselu Jungku. Pirmajos divos braucienos piektdien latvietis bija pārliecinoši ātrākais, iekrājot lielu handikapu, bet trešajā un ceturtajā braucienā svētdien topošais čempions bija ceturtais, kas gan neliedza uzvaru noturēt.

Martins Dukurs pirmās divas reizes par pasaules čempionu kļuva 2011. un 2012.gadā, bet vēl divas reizes šo titulu izcīnīja iepriekšējās divās sezonās.
Martins Dukurs ir vienīgais sportists vēsturē, kuram par pasaules čempionu izdevies kļūt piecas reizes un tagad arī pirmais, kurš to paveicis trīs gadus pēc kārtas.

“Vēlos pateikties savai komandai un visiem, kas mūs atbalsta un jūt līdzi,” piebilda skeletonists.
Intervijā Latvijas Televīzijai (LTV) M.Dukurs atzina, ka šis viņam bijis pēdējais pasaules čempionāts karjerā, tāpēc motivācija bijusi ļoti liela, lai gan otrajā dienā gājis patiešām raibi.
“Pirms otrās dienas bija grūti saņemties. Jutu, ka nebūs viegli, jo slidas šādiem laika apstākļiem nebija piemērotas. Izdevās labi starti, trasē gāja visādi, taču arī pārējie kļūdījās un es izlīdu. Forša, bet briesmīga diena,” atzina visu laiku titulētākais skeltona pasaules čempionātu dalībnieks.

M.Dukurs atzina, ka šī viņam bijusi principiāla uzvara. “Gribējās pielikt skaistu punktu. Iesāku labi, un būtu ļoti sāpīgi pabeigt slikti. Bija liela motivācija, jo Pasaules kausā šosezon dabūjām pa “ļeckām”. Tomēr uz pasaules čempionātu izdevās savākties,” piebilda sportists.

Saistītie raksti
Galerijas nosaukums

Savu pirmo pasaules čempiona titulu viņš pirms sešiem gadiem arī izcīnīja Kēnigszē. “Toreiz bija stabilāki, bet lēnāki braucieni, taču tagad bija tikpat grūti. Tagad ir emocijas, jo šis bija pēdējais čempionāts. Veiksme bija ar mani,” emocionāls bija Dukurs.

LA.lv