×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. februāris, 2017
Drukāt

Martins Dukurs: Gribēju pielikt skaistu punktu, šis bija mans pēdējais čempionāts (6)

AP/ScanpixAP/Scanpix

“Kēnigszē trasi es mīlu un reizē arī ienīstu, jo tā ir ļoti tehniska, kura pareizi jānolasa. Šodien man palīdzēja veiksme, jo īpaši ceturtajā braucienā, kas bija briesmīgs. Taču tā jau ir vēsture, jo man par laimi arī citi puiši pieļāva kļūdas,” pēc uzvaras pasaules čempionātā sacīja pieckārtējais čempions Martins Dukurs.

Pasaules čempionāta četru braucienu summā M.Dukurs par 0,37 sekundēm apsteidza vācieti Akselu Jungku. Pirmajos divos braucienos piektdien latvietis bija pārliecinoši ātrākais, iekrājot lielu handikapu, bet trešajā un ceturtajā braucienā svētdien topošais čempions bija ceturtais, kas gan neliedza uzvaru noturēt.

Martins Dukurs pirmās divas reizes par pasaules čempionu kļuva 2011. un 2012.gadā, bet vēl divas reizes šo titulu izcīnīja iepriekšējās divās sezonās.
Martins Dukurs ir vienīgais sportists vēsturē, kuram par pasaules čempionu izdevies kļūt piecas reizes un tagad arī pirmais, kurš to paveicis trīs gadus pēc kārtas.

“Vēlos pateikties savai komandai un visiem, kas mūs atbalsta un jūt līdzi,” piebilda skeletonists.
Intervijā Latvijas Televīzijai (LTV) M.Dukurs atzina, ka šis viņam bijis pēdējais pasaules čempionāts karjerā, tāpēc motivācija bijusi ļoti liela, lai gan otrajā dienā gājis patiešām raibi.
“Pirms otrās dienas bija grūti saņemties. Jutu, ka nebūs viegli, jo slidas šādiem laika apstākļiem nebija piemērotas. Izdevās labi starti, trasē gāja visādi, taču arī pārējie kļūdījās un es izlīdu. Forša, bet briesmīga diena,” atzina visu laiku titulētākais skeltona pasaules čempionātu dalībnieks.

M.Dukurs atzina, ka šī viņam bijusi principiāla uzvara. “Gribējās pielikt skaistu punktu. Iesāku labi, un būtu ļoti sāpīgi pabeigt slikti. Bija liela motivācija, jo Pasaules kausā šosezon dabūjām pa “ļeckām”. Tomēr uz pasaules čempionātu izdevās savākties,” piebilda sportists.

Savu pirmo pasaules čempiona titulu viņš pirms sešiem gadiem arī izcīnīja Kēnigszē. “Toreiz bija stabilāki, bet lēnāki braucieni, taču tagad bija tikpat grūti. Tagad ir emocijas, jo šis bija pēdējais čempionāts. Veiksme bija ar mani,” emocionāls bija Dukurs.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. PALDIES, MARTIN !!! Visus gadus sekoju līdzi Tavai izaugsmei. Paldies par sagādātajiem prieka mirkļiem. DUKURI ir mūsu valsts lepnums!!!

 2. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 3. Martins malacis, lai viņam VESELĪBA un VEIKSME stāv klāt katrā dzīves solī! Īsts Latvijas patriots ar darbiem, nevis mutes bajārs. Paldies!

 4. Zinu ka Tavā karjerā vēl būs uzvaras.Visu cieņu Tavam talantam un gribas spēkam

 5. Neesmu nekāda dižā fanotāja, taču par Martinu Dukuru visus šos gadus esmu “turējusi īkšķus”. Paldies par šiem gadiem, par doto un ņemto, par prieku un lepnumu. Labs un pareizs lēmums, un skaists noslēgums…

Draugiem Facebook Twitter Google+