Foto-LETA/AFP

Martins Dukurs izcīna otro vietu otrajā Pasaules kausa posmā 0

Latvijas vadošais skeletonists Martins Dukurs sestdien ASV trasē Pārksitijā izcīnīja otro vietu Pasaules kausa sezonas otrajā posmā, kamēr viņa brālis Tomass bija dalītā ceturtajā pozīcijā.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Par šī posma uzvarētāju kļuva Dienvidkorejas skeletonists Sunbins Juns, kurš demonstrēja ļoti pārliecinošu sniegumu un uzvarēja abos braucienos, turklāt otrajā uzstādīja jaunu trases rekordu.

Dienvidkorejas pārstāvis M.Dukuru summā apsteidza par 0,63 sekundēm. Latvietim izdevās saglabāt pēc pirmā brauciena ieņemto otro vietu, kamēr T.Dukurs otrajā braucienā priekšā palaida vācieti Akselu Jungku, bet ceturto vietu Latvijas sportists noslēgumā dalīja ar citu Vācijas pārstāvi Kristoferu Grotēru.

Trešās vietas ieguvējs Jungks uzvarētājam zaudēja 0,75 sekundes, kamēr T.Dukurs ar Grotēru atpalika par 0,96 sekundēm.

Pēc pirmajiem diviem sezonas posmiem M.Dukuram un Junam kopvērtējumā ir pa 435 punktiem, kamēr trešais ar 392 punktiem ir Jungks. Savukārt T.Dukurs divos posmos iekrājis 368 punktus un meklējams piektajā pozīcijā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sezonas pirmajā posmā Leikpleisidā triumfēja M.Dukurs. Viņš aiz sevis atstāja Sunbinu Junu, kura dzimtenē Dienvidkorejā februārī norisināsies olimpiskās spēles. Savukārt trešais bija krievs Aleksandrs Tretjakovs, kamēr T.Dukurs izcīnīja sesto vietu.

Planētas titulētākajam skeletonistam M.Dukuram, ļoti iespējams, šī ir pēdējā sezona, jo iepriekš viņš izteicies, ka pēc Phjončhanas olimpiskajām spēlēm varētu likt punktu sportista karjerai.

Latvietis ir divkārtējs olimpiskais vicečempions, otro vietu ieņemot 2010.gada Vankūveras Olimpiādē, kā arī otrais paliekot 2014.gadā Sočos. Tiesa, šobrīd par dopinga lietošanu aizdomu ēna krīt uz Sočos triumfējušo Tretjakovu, kura lietu izskata Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) īpaša komisija.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam sestdien Latvijas skeletoniste Lelde Priedulēna otrajā Pasaules kausa posmā ierindojās 18.vietā.

Tikmēr par šī posma uzvarētāju nedaudz negaidīti kļuva Jeļena Ņiktina no Krievijas, kam Priedulēna divu braucienu summā zaudēja 1,59 sekundes.

Savukārt otro vietu sestdien ieguva pirmajā braucienā uzvarējusī vāciete Tīna Hermana, no uzvarētājas atpaliekot tikai 0,02 sekundes, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa vēl viena Vācijas sportiste Žaklīna Lelinga.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc diviem posmiem līdere ar 417 punktiem ir Ņikitina, kamēr otrā ar 386 punktiem ir sestdien sesto vietu ieguvusī Elizabete Vatčī no Kanādas. Tikmēr Priedulēna ar 176 punktiem ir 16.pozīcijā.

Sievietēm sacensības bija iecerētas jau piektdien, taču lielā sniegputeņa dēļ tās tika pārceltas uz sestdienu.

Priedulēna sezonu sāka pirms nedēļas ar 16.vietu Leikpleisidas trasē aizvadītajā Pasaules kausa pirmajā etapā. Latviete pēc pirmā brauciena bija desmitā, taču otrajā viņa kļūdījās un summā noslīdēja sešas pozīcijas zemāk. Tikmēr uzvaru sezonas startā izcīnīja austriete Janīna Floka, kura sestdien pirmajā braucienā palika 22.vietā un pamanījās nekvalificēties otrajam braucienam.

Latvijas skeletonistei šī sezona solās būt smaga, jo augustā viņa, treniņā pildot ikdienišķu vingrinājumu, pārrāva ceļgala krusteniskās saites. Tomēr sportiste izlēma neveikt operāciju, jo citādāk šajā sezonā nebūtu cerību startēt.

Pasaules kausa posmos šosezon notiks kvalificēšanās Phjončhanas spēlēm. Kvalifikācija skeletonā noslēgsies janvāra vidū pēc veiktiem septiņiem Pasaules kausa etapiem, kad Nāciju rangs četrgades nozīmīgākajam notikumam noteiks 30 dalībniekus. Trīs valstis varēs pieteikt pa trim dalībniekiem, sešas pa diviem, bet piecas – pa vienam.

Iepriekšējā sezonā jaunākais no brāļiem M.Dukuriem atkal dominēja trasēs, astoto gadu pēc kārtas iegūstot Pasaules kausu, kā arī piekto reizi kļūstot par pasaules čempionu. Iepriekšējā Pasaules kausa sezonā M.Dukurs uzvarēja četros no astoņiem etapiem, tostarp Phjončhanas trasē, kamēr T.Dukuram uz goda pjedestāla izdevās tikt divas reizes, nākamo olimpisko spēļu mājvietā ieņemot trešo vietu.

T.Dukuram, kurš divas reizes olimpiskajās spēlēs palicis uzreiz aiz goda pjedestāla, šīs sezonas sākums solās būt ļoti grūts, jo jūnijā Austrijā viņam tika veikta ceļgala operācija. Pēc rehabilitācijas procesa sportists normāli trenēties atsāka septembrī, tāpēc sagatavošanās posmā viss plānotais netika paveikts. Arī viņam šī, visticamāk, ir pēdējā sezona karjerā.

Kvalifikācija skeletonā olimpiskajām spēlēm noslēgsies janvāra vidū pēc veiktiem septiņiem Pasaules kausa posmiem, kad Nāciju rangs četrgades nozīmīgākajam notikumam noteiks 20 dalībnieces. Divas valstis varēs pieteikt pa trim dalībniecēm, četras pa divām, bet septiņas – pa vienai.

Aizvadītajā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā Priedulēna ieņēma septīto vietu. Sešos no astoņiem posmiem viņa iekļuva pirmajā desmitniekā, bet labākie rezultāti bija divas piektās vietas Altenbergā un Kēnigszē. Savukārt olimpiskajā Phjončhanas trasē latviete ieņēma 14.vietu.

2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs Priedulēna ierindojās dalītā 14.vietā, toreiz starp dalībniecēm iekļūstot pēc vietu papildus sadales.

Priedulēnai karjerā veiksmīgākā bija aizpagājušā sezona. Līdz tam viņa Pasaules kausā nebija tikusi augstāk par 12.vietu, tomēr 2015./16.gada sezonā regulāri iekļuva sešiniekā, kā arī triumfēja pasaules junioru čempionātā.

Nākamais posms pēc nedēļas norisināsies 2010.gada olimpisko spēļu trasē Vistlerā.