Martins Dukurs izcīna Pasaules kausu un 100 000 eiro 0

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Krievijas kūrortā Sočos notiekošajā Pasaules kausa noslēdzošajā devītajā, posmā ceturto gadu pēc kārtas ieguva Pasaules kausu un arī tika pie 100 000 eiro lielas prēmijas.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27

Sezonas pēdējā posmā M.Dukurs izcīnīja uzvaru, summā par 0,17 sekundēm apsteidzot mājinieku Aleksandru Tretjakovu. Martins abos braucienos bija ātrākais startā, izvirzoties vadībā pēc pirmā brauciena. Savukārt otrajā nobraucienā viņš ar Tretjakovu sasniedza identisku rezultātu. Trešo vietu posmā izcīnīja vācietis Franks Rommels.

Savukārt Tomass Dukurs pēc pirmā brauciena bija trešajā vietā, bet otrajā pieļāva kļūdu un summā palika uz piekto pozīciju. Otrajā braucienā viņam bija vien 12.labākais rezultāts. Pirmajā braucienā T.Dukuram starta ieskrējienu nācās veikt atkārtoti, jo pirmajā reizē viņa skeletona sliece izleca no nekvalitatīvi izdzītās gropes. Soču trases apkārtnē bija vairāk nekā desmit grādus silts.

Līdz ar to M.Dukurs ieguva 100 000 eiro (70 000 latu) lielu Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (FIBT) prēmiju. Šo prēmiju bija plānots sadalīt starp visiem skeletonistiem un bobslejistiem, kas spēs uzvarēt pēdējos trijos sezonas posmos, tomēr to paveica vien latvietis.

Pasaules kausa kopvērtējumā M.Dukurs tika pie 2010 punktiem. Viņam ar 1746 punktiem sekoja vecākais brālis Tomass, bet trešo vietu ar 1636 punktiem ieņēma Aleksandrs Krekels no Vācijas.

Šosezon M.Dukurs uzvarēja astoņos no deviņiem Pasaules kausa posmiem. Viņš ir pirmais sportists, kurš sezonas gaitā spējis uzvarēt astoņos posmos. Savukārt T.Dukurs uz goda pjedestāla kāpa četras reizes.

Kā ziņots, iepriekšējās sacensības skeletonisti aizvadīja mēneša sākumā Sanktmoricā, Šveicē, kad M.Dukurs kļuva par pasaules vicečempionu, nespējot kā pirmais sportists vēsturē izcīnīt trešo titulu pēc kārtas. T.Dukuram tikmēr astotā vieta. Savukārt vēl pirms tam Īglsas trasē Austrijā M.Dukurs ceturto reizi pēc kārtas izcīnīja Eiropas čempiona titulu, bet viņa brālis Tomass ieguva trešo vietu.

Pagājušajā gadā M.Dukurs uzvarēja deviņās no 11 sacensībām (Pasaules kausa posmiem un pasaules čempionāta), kurās piedalījās. Tas ir vien nedaudz mazāk iespaidīgi nekā 2011.gadā, kad viņš bija labākais pilnīgi visās sacensībās. Kopumā kopš 2012.gada sākuma M.Dukurs triumfējis 21 no 24 Pasaules kausa un pasaules čempionāta ietvaros notikušajām sacīkstēm.

Pagājušajā sezonā M.Dukurs kļuva par pasaules un Eiropas čempionu, kā arī Pasaules kausa ieguvēju. Savukārt viņa vecākais brālis T.Dukurs Pasaules kausa kopvērtējumā bija trešais, bet pasaules čempionātā ieņēma piekto vietu.

Pasaules kausa izcīņa skeletonā notiek kopš 1986.gada, un līdz šim trīs gadus pēc kārtas kopvērtējumā bija triumfējis vienīgi austrietis Kristians Auers, kurš bija labākais no 1992./1993. līdz 1994./1995.gada sezonai. Pēc gada pārtraukuma Auers triumfēja vēl divas reizes un pašlaik ir vienīgais pieckārtējais Pasaules kausa ieguvējs.

Savukārt M.Dukurs tagad ir vienīgais, kurš uzvarējis četrus gadus pēc kārtas.