×
Mobilā versija
Brīdinājums +26°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
20. decembris, 2016
Drukāt

Martins Dukurs: Krievijas skeletonisti ir aizvainoti (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas skeletonisti šobrīd ir aizvainoti un viņu attieksme pret Latvijas sportistiem nav pozitīva, aģentūrai LETA sacīja latviešu skeletonists Martins Dukurs.

Sākotnēji februārī gaidāmajam pasaules čempionātam bobslejā un skeletonā bija jānotiek Sočos, taču Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) to pārcēla uz Vācijas trasi Kēnigsē. Tas noticis, jo Krievija tiek apsūdzēta valdības atbalstītas dopinga sistēmas izveidošanā, kurā cita starpā 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs mājinieku pozitīvās dopinga analīzes tika aizvietotas ar negatīvām.

Kamēr IBSF vēl nebija paziņojusi par sacensību pārcelšanu, Latvijas skeletonisti pieteica boikotu pasaules čempionātam Sočos, taču bija gatavi sacensties jebkurā citā trasē.

“IBSF jau vasarā vajadzēja domāt, ko iesākt par pasaules čempionātu Sočos. Bija pavisam skaidrs, ka tas tā nevarēs palikt,” sacīja Dukurs, kur piebilda, ka jau pirms sezonas sākuma 80% komandu gaidījušas, kad varēs ar nacionālajām federācijām saskaņot sezonas svarīgāko sacensību kalendāru gadījumā, ja pasaules čempionāts tiks atcelts.

“Bijām pirmie, kuri oficiāli pateica, ka uz pasaules čempionātu Sočos nebrauks. Tas ir tikai likumsakarīgi, ka sacensības nolemts pārcelt. Arī Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) jau iepriekš rosināja nesacensties Krievijā,” norādīja Dukurs. “IBSF beigās saprata, ka nevar nostāties pret kopējo viedokli. Mūsu nostāju viņi vēl varēja ignorēt, bet pēc tam arī citi sāka pretoties pasaules čempionātam Sočos. Runas par šo sacensību pārcelšanu bija jau Pasaules kausa pirmajā posmā Kanādā.”

Šomēnes Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās izmeklēšanas komisijas vadītājs Ričards Maklarens nāca klajā ar ziņojuma otro daļu, kurā norādīts, ka Krievijā dopinga sistēmā bijuši iesaistīti aptuveni 1000 sportisti no 30 sporta veidiem. Tāpat ziņojumā teikts, ka 2014.gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs pozitīvas dopinga analīzes bijušas 12 mājinieku medaļniekiem, tostarp četras zelta medaļas izcīnījušiem atlētiem, kuru vidū tiek minēts arī čempions skeletonā Aleksandrs Tretjakovs.

“Loģiski, no Krievijas sportistiem pret mums nav pozitīva attieksme. Viņi ir aizvainoti. Es personīgi neapvainoju nevienu, kamēr man nav pierādījumu. Man vienkārši nav tādu tiesību. Tomēr ticu Maklārena ziņojumam. Teicu, ka krievi rīkotos tāpat, ja viņi būtu mūsu situācijā,” pauda Dukurs.

Līdz ar to nākamā gada pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā notiks Kēnigsē.

“Man patīk Kēnigsē trase. Tā ir interesanta un tehniska, kur vienmēr ir laba atmosfēra un viss ir labi organizēts. Arī ledus vienmēr ir viens no labākajiem pasaulē,” trases plusus izcēla Dukurs.

Zīmīgi, ka tikai pāris nedēļas pirms planētas meistarsacīkstēm Kēnigsē notiks arī Pasaules kausa posms bobslejā un skeletonā, kur notiks sezonas sestais etaps.

Arī 2011.gadā Kēnigsē trase uzņēma pārceltu pasaules čempionātu, toreiz aizstājot finansiālu problēmu nomāktajā Itālijas trasē Kortīnā d’Ampeco atceltās meistarsacīkstes.

Pagājušajā sezonā Kēnigsē risinājās divi Pasaules kausa posmi, skeletonā abos uzvarot Martinam Dukuram, bet bobslejā reizi otro vietu divniekos gūstot Oskaram Melbārdim.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. dukurs jau vareja pakluset Atbildēt

    ir acimredzami ka dopinga kontroles gaidās, brāļi dukuri nav kondicijā, jo nesaņem savu dienišķodopinga devu. pretim lecigajiem paziņojumiem ir ļoti slikti rezultāti startos, kamer viņu pretinieki kuriem apgalvo ka dopingu lieto, pārbaudes neko neuzrāda, bet rezultāti tikpat labi kā visu laiku. turklat klīst runas ka dukuriem proves pozitīvas , kas gan vel nav oficiāli izsludināts…
    kāds būs kauns kad čempionātu pārcels un tur brāliši tāpat neko nevares parādit. boikotet sočus kad neesi formā ir protams skaisti, bet kondiciju jau tas nemaina, un tagad citā trasē ko? kādu iemeslu tad stāstis kāpec zaudē?

Draugiem Facebook Twitter Google+