×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. janvāris, 2012
Drukāt

Martins Dukurs možākā noskaņojumā nekā pirms sezonas sākuma

Pasaules skeletona līderis Martins Dukurs uz Eiropas čempionātu Altenbergā devies možāks nekā uz sezonas pirmajiem posmiem Pasaules kausa (PK) izcīņā, atklāja sportists.

Ziemassvētkus Martins un viņa vecākais brālis Tomass pavadīja mājās, bet jau pirms gadumijas posās ceļā uz trim nākamajiem PK posmiem Altenbergā, Kēnigzē un Sanktmoricā. ”Ir arī emocijas mājās, kurās vienmēr patīkami atgriezties. Salīdzinājumā ar iepriekšējām nedēļām esmu dzīvespriecīgāks,” sacīja Martins, kurš otro gadu pēc kārtas atzīts par Latvijas labāko sportistu un pirms Ziemassvētkiem tika godināts Latvijas Gada balvas sportā ceremonijā.

”Tagad mēs esam pusceļā ar sešām jaunām slidu sagatavēm. Darbam jābūt pabeigtam pirms brauciena uz Kanādu, kad jau visam vajadzētu būt pārbaudītam,” PK kopvērtējuma līderis atklāja nianses saistībā ar tehniku. ”Gan man, gan Tomasam skeletonam ir trīs slidu pāri, kas jāpārbauda.”

Ziemassvētku brīvdienās brāļi turpināja uzturēt sevi formā. ”Mums bija tāda kā treniņnometne,” pastāstīja Martins Dukurs. ”Arī braucām pa trasi.”

Garastāvoklis tagad Dukuriem ir nesalīdzināmi labāks, nekā tas bija pirms pirmā Eiropas izbrauciena. ”Mums kaut kā neveiksmīgi sabojājās pieci slidu pāri, un tad bijām spiesti novēloti gatavot vēl. Taču labāk vēlāk nekā nekad. Līdz pasaules čempionātam jāmēģina visu sagatavot pilnīgā kārtībā,” norādīja Martins Dukurs.

Svarīgākās sacensības sezonā – pasaules čempionāts Leikplesidas trasē ASV – notiks februāra beigās, bet jau šīs nedēļas nogalē PK ceturtais posms Altenbergas trasē Vācijā risināsies paralēli ar Eiropas čempionātu, kur Martinam vajadzēs aizstāvēt titulu.

Treniņbraucieni Altenbergā sākas pirmdien, bet sacensības paredzētas piektdien.

”Ne tikai bobslejistiem, bet arī skeletonistiem šī trase ir grūta. Tur vēl [konkurentos] būs trīs vācieši, kuri ļoti labi māk izmantot savas mājas trases priekšrocības. Mēs pirms sezonas uz turieni bijām aizbraukuši trenēties. Tāda, kāda trase bija tad, man tā patika. Domāju, ka arī tehnika neskrēja slikti. Viss būs atkarīgs no manis.”

Pēc trim pirmajiem PK posmiem, kuros Martins visos uzvarējis, viņam ir 675 punkti. Ar 610 punktiem seko Aleksandrs Tretjakovs no Krievijas, bet pēc visai neveiksmīgā trešā posma Tomasu Dukuru, kam ir 578 punkti, no trešās vietas kopvērtējumā nobīdījis vācietis Franks Rommels, kam ir 586 punkti.

Otrajā izbraucienā paredzēti vēl divi PK posmi Eiropā ‒ Kēnigszē (Vācijā) un Sanktmoricā (Šveicē). Janvāra nogalē brāļi uz dažām dienām iegriezīsies Latvijā, lai pēc tam izlidotu uz diviem atlikušajiem PK posmiem Kanādā – Vistlerā un Kalgari, kam sekos pasaules čempionāts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+