Foto – Juris Bērziņš-Soms/”Sports”

Martins Dukurs paliek bez devītā Pasaules kausa 0

Planētas titulētākais skeletonists Martins Dukurs piektdien Vācijas trasē Kēnigszē ieņēma otro vietu Pasaules kausa sezonas pēdējā, astotajā, posmā, taču palika bez uzvaras kopvērtējumā, jo sacensību laikā tika diskvalificēts no pirms nedēļas notikušā iepriekšējā etapā Sanktmoricā.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Martins Dukurs Pasaules kausa kopvērtējumā bija triumfējis katru reizi kopš 2010.gada un ir pārliecinošs rekordists. Piecas reizes Pasaules kausu ieguva austrietis Kristians Auers, bet neviens cits to nav ieguvis vairāk par divām reizēm.

Šosezon viņš izcīnīja 1440 punktus un līdz ar to kopvērtējumā palika vien ceturtajā vietā, kamēr Tomass Dukurs izcīnīja trešo vietu. Pirms pēdējā posma latvietis bija galvenais pretendents uz uzvaru kopvērtējumā, jo viņam būtu pieticis pat ar 13.vietu, taču latvietim materiālu pārkāpumu dēļ anulēja Sanktmoricā izcīnīto trešo vietu, par ko sportists zaudēja 200 punktus.

Kā pēc sacensībām intervijā Latvijas Televīzijai pauda Martina Dukura tēvs un treneris Dainis Dukurs, Sanktmoricas diskvalifikācija tiks apstrīdēta. Tā piespriesta, jo sportists pēc finiša netīšām nobraucis pa gumijām un līdz ar to uz sliecēm bija salipušas gumijas atliekas.

Sezonas noslēdzošajā, astotajā, posmā Martins Dukurs izcīnīja otro vietu, divu braucienu summā par 0,02 sekundēm piekāpjoties vācietim Akselam Jungkam, kamēr Tomass Dukurs uzvarētājam zaudēja 0,23 sekundes un bija trešais.

Kopvērtējumā ar 1545 punktiem triumfēja dienvidkorejietis Sunbins Juns, kurš pēdējā posmā nestartēja. Otro vietu ar 1507 punktiem ieņēma Jungks, bet trešais ar 1464 punktiem bija Tomass Dukurs.