×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. februāris, 2018
Drukāt

Martins Dukurs: Sāpīga diena un sāpīgs brauciens (11)

foto: Sputnik/LETAfoto: Sputnik/LETA

Pēc neveiksmes Phjončhanas olimpisko spēļu skeletona sacensību pēdējā braucienā, kurā pieļauto kļūdu dēļ tika zaudēta olimpiskā medaļa, Latvijas titulētais skeletonists Martins Dukurs sacīja, ka ir pienācis brīdis beigt sportista karjeru.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka planētas titulētākais skeletonists Dukurs piektdien pieļāva rupjas kļūdas pēdējā braucienā un palika bez medaļas, sacensības noslēdzot ceturtajā vietā, kamēr viņa brālis Tomass Dukurs ieņēma piekto vietu.

Dukurs bija tuvu tam, lai izcīnītu savu trešo olimpisko godalgu, jo pirms pēdējā brauciena bija otrais, taču pēdējā startā jau trases augšdaļā pieļāva kļūdu, līdz ar to zaudējot vietu uz goda pjedestāla.

“Sāpīga diena un sāpīgs brauciens, varbūt pat viens no sāpīgākajiem braucieniem manā sportiskajā karjerā. Likās, ka nupat nupat viss ir rokā, jo pēc neveiksmīga pirmā brauciena nākamajos divos ķēru visus rokā, atgriezās pārliecība,” pēc sacensībām žurnālistiem sacīja Dukurs.

“Pēdējās virāžās man pa lielam bija skaidrs, ka tur nekā nebūs, lai gan, protams, lejā naivi cerēju ieraudzīt uz tablo, ka esmu otrais, bet nekā,” atzina sarūgtinātais skeletonists.

Kļūdu viņš pieļāva jau trases augšdaļā, kad otrajā virāžā iegāja ar nepareizu trajektoriju, bet tālākais jau bija šīs neprecizitātes sekas.

“Kļūdījos augšā, to jau visi varēja redzēt. Tālāk jau viss bija kā kāršu namiņš, vienkārši trīs četras virāžās lasi tikai kļūdas un netiec atpakaļ ritmā, saprotot, ka tas viss maksā laiku. Nedabūju izlabot kādu piecu sešu virāžu ķēdi, taču var teikt, ka pie visa vainīga bija otrās viržās trajektorija, kur desmit centimetri maina ļoti daudz. Līdzīgi es izbraucu arī pirmajā braucienā,” norādīja Dukurs.

Līdzīgi viņš kļūdījies arī vienā no pirmajiem treniņbraucieniem. “Nekad nedomāju, ka tas var notikt sacensībās. Var nesanākt viena vieta, bet četras pēc kārtas. Es jau no otrās viržās iznācu ne tā, kā vajadzēja, līdz ar to nākamajās viržās neiegāju kā vajadzēja,” skaidroja.

Dukurs neslēpa, ka pēc sacensībām ir ļoti sarūgtināts, pēc finiša sev pārmetot kļūdas.

“Ko darīt, paies laiks, varbūt citas domas atnāks. Likās, ka sev nepiedošu tādas kļūdas. Tik ilgi un smagi bija strādāts. Četri gadi, ej uz priekšu ar vienu domu un mērķi, bet tāds tas sports ir. Brīžiem ļoti nežēlīgs,” atzina Dukurs.

Vaicāts, vai viņam šī bijusi pēdējā sezona kā sportistam, Dukurs teica, ka, visticamāk, jā.

“Šobrīd es saku, ka jā. Nezinu. Vēl mājās patestēšu vienas jaunas kamanas. Tīri intereses pēc. Par nākotni pagaidām nevēlos neko teikt, jo neesmu par to domājis, taču domāju, ka pietiks. Lai turpinātu, ir jāsaprot, kāds ir mērķis, jāsaprot, ko grib, ko var,” norādīja Dukurs, gan piebilstot, ka sagatvoties nākamajām olimpiskajām spēlēm, kuru laikā viņam būs 37 gadi, fiziski var, ko Phjončhanā pierādīja viņa brālis.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. PALDIES!par visam jusu uzvaram! neveiskmes nav! ir NAKOTNE!

 2. gaidisim dopinga testus,varbut paveiksies un dabus bronzu! 😉

 3. Kā ir tā ir! Nu neko darīt! Visi mīl jūsmot ,kad iet labi,bet kad ne tik labi,tad latvietis,latvieti bez sāls noēdīs,kaut ko nievājošu uzrakstis.
  Bet vienalga ,sportistiem un komandai -pateicība un apbrīna par padarīto!
  Jāvēl veiksme un visu to labāko arī turpmāk! Turās!

 4. Ak vai, cik dārgs tas zelts?! Kamēr nesportiski cīnījies ar vienu konkurentu, klāt jau vairāki citi. Dieviņš visu redz!!!

 5. Neviens nevar būt mūžīgi pirmais.Mūsējo iegūtās vietas ļoti atzīstamā olimpisko spēļu konkurencē vērtēju kā simpātiskas,jo tuvākie konkurenti bija ļoti labi sagatavoti.

 6. tas tev par mutes bruķešanu sods:)

  • Vaņka velcies mājās….Neviens tavs krievelis nekad nedabūs tik zelta medaļu ,cik to ir Martinam.Es ticu,ka visu pārdomājis viņš vēl nemetīs plinti krūmos.Martin,gribam tevi nākošajā sezonā redzēt uzkamanām atkal!Kļūdīties ir cilvēcīgi.Tas pierāda tikai to,ka tu nešmaucies kā krievi to darīja.

   • nepiekrītu,tik daudz gadu fiziskā un emocionālā pārslodzē,pietiks,lai audzina jaunos.

   • izrādās ka pateikt sūdabrālim ka viš ir sūdabrālis , automātiski nozīmē kļūt krievam.

    • Atbalst Latvijas dargum Atbildēt

     Kaa pats sak, taa ir! Neiespejams pateikt labak — tik skarbi kritizet latvieshu izcilu sportistu ir
     kliedziens ka tu esi no blakus valstu.

     Nekkur citur pasaule neesmu to redzejus. Cilveki — vienalg vai pilsoni, iedzivotaji, vai viesi izturas cieneeg pret tautas sportistiem. Cilvek ari neiet un nedzivo tur kur viniem tik dzili nepateek. Pardomaa kaa izturies un kur veles dzeevot. Tas ir minimals sagaideets ja grib dzivot Latvija. Latvija ir to pelnijus un to sagaid. You owe at least that much to Latvija!

Draugiem Facebook Twitter Google+