Sports
Ziemas sports

Martins Dukurs spriež, ka ekipējums sagatavots pārāk agresīvi: Rīt lieki neriskēšu4

AP/Scanpix

Latvijas vadošais skeletonists Martins Dukurs pirmajos divos Phjončhanas olimpisko spēļu braucienos bijis tuvu savam maksimumam, lai arī latvietis pašlaik atrodas trešajā pozīcijā.

Pēc pirmajiem diviem Olimpiādes braucieniem pārliecinoši pirmo vietu ieņem Dienvidkorejas skeletonists Sunbins Juns. Viņš par 0,74 sekundēm apsteidz olimpisko sportistu no Krievijas Ņikitu Tregubovu, bet trešais ir M.Dukurs, kurš no pirmās vietas atpaliek 0,88 sekundes. Tikmēr piekto pozīciju ieņem Tomass Dukurs.

Ceturtdien olimpisko spēļu norises vietā valda silti laikapstākļi, kam teorētiski jānāk par labu Latvijas skeletonistiem.
“Pirmais brauciens bija galīgi ne tāds, kādu vēlējos. Otrais jau bija labāks, bet, protams, bija kaut kādas kļūdas. Varbūt ekipējums ir par agresīvu šādam ledum. Jā, gaidījām, ka būs silti laikapstākļi, bet negaidījām, ka ledus būs tik ciets un slidens,” pēc pirmajiem diviem braucieniem atzina M.Dukurs. “Pirmajā braucienā no devītās virāžas ienācu ar sānslīdi un nākamajā virāžā iedriftēju, kas prasīja daudz laika.”

“Trases lejasdaļā neslīdēja gana labi. Televizorā lielu daļu neredz, bet ir vietas, kuras izbraucu gana precīzi, taču zem sevis jūtu, kā kamana “staigā”. Līdz ar to inventārs ir mazliet par agresīvu,” atzina M.Dukurs.

Latvijas sportists norādīja, ka mājinieks Juns pašlaik izskatās ļoti spēcīgs visos komponentos.
“Nav, ko pielikt un atņemt. Tās pašas slieces, kas ir viņam, dabūja arī jaunzēlandietis Rīss Tornberijs un brits Dominiks Pārsons. Slīd perfekti,” pauda latvietis.

Saistītie raksti

Iepriekšējās divās olimpiskajās spēlēs M.Dukurs izcīnīja sudrabu, abos gadījumos zaudējot mājiniekiem.
“Es negribu vilkt paralēles. Dzīvoju šodien. Mani neinteresē tas, kas notika pirms četriem gadiem,” uzsvēra M.Dukurs. “Uz rītdienu neko krasi nemainīšu, ir jāmēģina adaptēties pie braukšanas. Centīšos kaut ko uzlabot, bet pateikt, ka es varēšu no sava laika nomest desmitdaļās, būtu pārspīlēti.”

“Laikam es lieki neriskēšu, jo jau tā esmu tuvu maksimumam. Šodien nav izteikti svarīgi, kurā vietā esi. Galvenais ir starpības starp braucējiem. Esmu koncentrējies uz saviem braucieniem. Sākumā gan cerēju, ka Tregubovam izdosies mazliet vairāk pietuvoties, bet rīt centīšos braucienus aizvadīt maksimāli labi,” izteicās M.Dukurs.

LA.lv