Sports
Ziemas sports

Martins Dukurs trešais Sanktmoricā 0

EPA/LETA

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien ar labu otro braucienu izcīnīja trešo vietu Sanktmoricas trasē Šveicē notiekošajā Pasaules kausa sezonas priekšpēdējā, septītajā, posmā, kamēr Tomass Dukurs palika devītais.

M.Dukurs pēc pirmā brauciena bija dalītā sestajā vietā, taču otrajā spēja uzrādīt trešo labāko laiku, uz tādu pat vietu paceļoties arī summā.

Par sacensību pārliecinošu uzvarētāju kļuva Sunbins Juns no Dienvidkorejas, kurš bija līderis jau pēc pirmā brauciena, tobrīd par 0,42 sekundēm apsteidzot Aleksandru Tretjakovu no Krievijas.

Divu braucienu summā Juns finišēja pēc divām minūtēm un 14,77 sekundēm, pietuvojoties uzvarai Pasaules kausa kopvērtējumā, kurā iepriekšējos astoņus gadus triumfēja M.Dukurs.

Tikmēr otro vietu izcīnīja vācietis Aksels Jungks, kurš uzvarētājam zaudēja 0,87 sekundes, kamēr M.Dukurs dienvidkorejietim šajās sacensībās zaudēja 1,10 sekundes.

Savukārt otrais brauciens neizdevās Tretjakovam, kurš tajā bija sestais, bet summā ieņēma dalītu piekto vietu.

Tikmēr T.Dukurs, kurš pēc pirmā brauciena bija astotais, otrajā uzrādīja devīto laiku, uz tādu pat vietu noslīdot arī summā, palaižot priekšā vācieti Kristoferu Grotēru. T.Dukurs uzvaru guvušajam Junam zaudēja 1,57 sekundes.

Pirms tam brāļi Dukuri šonedēļ salīdzinoši zemus rezultātus uzrādīja arī treniņbraucienos.

Kā ierasts, šosezon vislabāk no latviešiem veicies M.Dukuram, kurš izcīnījis divas uzvaras, tostarp decembra vidū devīto reizi pēc kārtas kļūstot par Eiropas čempionu un sasniedzot 50 uzvaru robežu Pasaules kausā.

Tikmēr T.Dukurs šajā sezonā Pasaules kausa posmos uz goda pjedestāla kāpis reizi, kad bija trešais Kanādas trasē Vistlerā. Līdz Sanktmoricai T.Dukurs zemāk par sesto pozīciju šosezon nebija bijis.

Iepriekšējā posmā M.Dukurs bija piektais, bet T.Dukurs ieņēma sesto vietu.

Pagaidām par M.Dukuru labāk braucis Sunbins Juns, kura rēķinā tagad ir piecas uzvaras un divas otrās vietas, kā arī līderpozīcija Pasaules kausa kopvērtējumā.

Dienvidkorejietis Juns šosezon ticis pie 1545 punktiem, bet otrais joprojām ir M.Dukurs, kurš atpaliek par 115 punktiem. Tikmēr uz trešo vietu pakāpies Jungks, kurš apsteidza T.Dukuru. Vācietis ir nopelnījis 1282 punktus, bet Latvijas skeletonists no viņa atpaliek par 26 punktiem.

Pasaules kausa posmos šosezon notiek kvalificēšanās Phjončhanas spēlēm. Kvalifikācija skeletonā noslēgsies šajā nedēļas nogalē, kad Nāciju rangs četrgades nozīmīgākajam notikumam noteiks 30 dalībniekus vīriešiem un 20 dalībnieces sievietēm. Vīriešiem trīs valstis varēs pieteikt pa trim dalībniekiem, sešas pa diviem, bet piecas – pa vienam. Savukārt dāmām divas labākās valstis varēs pieteikt pa trim dalībniecēm, četras pa divām, bet septiņas – pa vienai.

Šīs sezonas pēdējais Pasaules kausa posms notiks nākamajā nedēļā Vācijas trasē Kēnigszē.

LA.lv