Martins Dukurs uzvar arī otrajā Pasaules kausa posmā 0

Iepriekšējo trīs sezonu Pasaules kausa ieguvējs skeletonā vīriešiem latvietis Martins Dukurs sestdien izcīnīja uzvaru Pārksitijas trasē ASV notikušajā šīs sezonas otrajā posmā.

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Līdz ar to jauno sezonu M.Dukurs sācis ar divām uzvarām divās sacensībās. Savukārt Tomass Dukurs ierindojās ceturtajā vietā.

Pirmā brauciena ievadā M.Dukurs nodemonstrēja otru labāko starta laiku, bet distanci veica 49,75 sekundēs. Viņš par 0,06 sekundēm apsteidza krievu Aleksandru Tretjakovu un vācieti Aleksandru Krekelu, kuri pēc pirmā brauciena dalīja otro vietu.

Otrā brauciena startā latvieša laiks bija 4,56 sekundes, kas bija dalīts labākais rezultāts, bet finišā viņš par 0,05 sekundēm apsteidza Krekelu, otro braucienu veicot 49,96 sekundēs. Trešajā vietā ierindojās Tretjakovs, kurš divu braucienu summā no latvieša atpalika par 0,11 sekundēm.

Savukārt T.Dukurs pirmo braucienu veica 50,05 sekundēs, par 0,30 sekundēm piekāpjoties savam brālim un ieņemot piekto vietu. Otrajā braucienā T.Dukurs finišēja pēc 49,91 sekundes, kas bija labākais rezultāts, uzlabojot savas pozīcijas un apsteidzot vācieti Franku Rommelu. No trešās vietas T.Dukuru šķīra 0,14 sekundes.

“Ar saviem braucieniem neesmu īpaši apmierināts, taču prieks par startu, kurš īpaši labs padevās otrajā braucienā,” pēc uzvaras televīzijas intervijā izteicās Martins Dukurs.

Pagājušajā nedēļā Leikpleisidas trasē ASV notikušajā sezonas atklāšanas posmā Latvijas sportisti svinēja dubultuzvaru. Panākumu izcīnīja M.Dukurs, bet T.Dukurs bija otrais. Leikpleisidas trasē sportisti sacentās trīs braucienu formātā.

Pasaules kausa kopvērtējumā abi latvieši ieņem pirmās divas vietas – M.Dukurs ar 450 punktiem ir līderis, bet T.Dukurs ar 402 punktiem atrodas otrajā pozīcijā.

M.Dukurs kopš 2011.gada janvāra uzvarējis pēdējos 13 no 14 Pasaules kausa posmiem. Viņš Pasaules kausā uzvarējis 11 dažādās trasēs, ieskaitot Pārksitiju 2009./2010.gada sezonā.

Pagājušajā sezonā Pārksitijā Pasaules kausa sacensības nenotika, bet 20101./11.gada sezonā M.Dukurs tur izcīnīja trešo vietu.

Kā ziņots, pagājušajā sezonā M.Dukurs kļuva par pasaules un Eiropas čempionu, kā arī Pasaules kausa ieguvēju. Savukārt viņa vecākais brālis T.Dukurs Pasaules kausa kopvērtējumā bija trešais, bet pasaules čempionātā ieņēma piekto vietu.

Pasaules kausa izcīņa skeletonā notiek kopš 1986.gada, un līdz šim trīs gadus pēc kārtas kopvērtējumā bija triumfējis vienīgi austrietis Kristians Auers, kurš bija labākais no 1992./1993. līdz 1994./1995.gada sezonai. Pēc gada pārtraukuma Auers triumfēja vēl divas reizes un pašlaik ir vienīgais pieckārtējais Pasaules kausa ieguvējs.

Astoņos aizvadītās sezonas Pasaules kausa posmos M.Dukurs svinēja septiņas uzvaras, bet reizi bija spiests samierināties ar sesto vietu.

Jau vēstīts, ka sieviešu konkurencē Pārksitijā piektdien 16.vietā ierindojās jaunā latviešu sportiste Lelde Priedulēna.

Šosezon Pasaules kausā ieplānoti deviņi posmi, bet pasaules čempionāts tiks aizvadīts Sanktmoricas trasē.