×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
6. augusts, 2015
Drukāt

Mārtiņš Jātnieks – sajūtu dalītājs

Martins_Jatnieks_6

“Latvijas šlāgeraptaujā” sācies jauns gads un jauns posms. Vasaras posmā ar dziesmu “Līdz pēdējam” piedalās Mārtiņš Jātnieks, kas daļai lasītāju vairāk palicis atmiņā no “Okartes skatuves”, kur pārstāvēja grupu “Jātnieki”.

Šī Mārtiņam nav pirmā dalība aptaujā, jo pirmo reizi viņš Latvijas šlāgeraptaujā startēja ar “Jātnieku” dziesmu “Balle Baložos”. Viņš neslēpj, ka priecājas būt kopā ar citiem mūziķiem, piedaloties aptaujā. “Dalība man nozīmē iespēju parādīt savas spējas plašākai publikai, ir prieks par to, ka cilvēki novērtē ieguldīto darbu un prieku, kas ielikts katrā manis veidotajā dziesmā,” smaidot teic Mārtiņš. Kā viņš pats par sevi saka: “Dzimis mūzikai!” Bez studijām Latvijas Lauksaimniecības universitātē brīvajā laikā viņš ne tikai dzied, bet arī spēlē ģitāru un čellu, kā arī raksta dziesmu vārdus un komponē mūziku.

Ar mūziku Mārtiņš saistīts jau no agras bērnības. “Sākumskolā, dziedot ansamblī, tiku arī pie solo dziedāšanas, izpildot dziesmu “Zilais putniņš”. Vēlāk piebiedrojos Bauskas 1. vidusskolas kolektīvam, kur darbojos gandrīz visos iespējamajos pašdarbības virzienos, tostarp sarīkojuma dejās, tautu dejās, korī. 10 gadu vecumā iestājos Bauskas mūzikas skolā, kur vēlējos apgūt ģitārspēli, bet pāris gadus vēlāk sapratu, ka tas tomēr ir cits instruments – čells! Pabeidzot čella klasi, apgūtās prasmes liku lietā senās mūzikas ansamblī Bauskas pilī. Par spīti smagajiem gadiem ar čella mocīšanu, mājas bēniņos atradu veco mammas ģitāru, kuru sāku apgūt pašmācības ceļā,” savas radošās gaitas atceras Mārtiņš. Viņš ir uzstājies skolas koncertos, kā arī Bauskas kultūras centrā. Liela nozīme Mārtiņa dzīvē ir vokālajai studijai “Miljons”, kur, kaut arī īsu brīdi, uzlabojis savas vokālās dotības. Piedalījies vairākos dziesmu konkursos.

Runājot par pirmajiem sasniegumiem mūzikā, Mārtiņš atminas, ka piedalījies jaunizveidotajā grupā “MEN”, kura ieguva 3. vietu kluba “Četri balti krekli” jauno grupu festivālā. Individuāli ieguvis arī 3. vietu Noras Bumbieres fonda rīkotajā vokālajā konkursā. Pagrieziena punkts Mārtiņam bija 2011. gadā, kad mūziķis piedalījies LNT muzikālajā šovā “Okartes skatuve”, kur viņa pārstāvēta grupa “Jātnieki” ieguva 1. vietu. Mārtiņš ir gandarīts, ka izvēlējās pieteikties šim šovam un izmantojis iespēju izkopt savus talantus. Viņš ir pārliecināts: “Mūzika nav domāšana, bet sajūtu dalīšanās…”

Arī Mārtiņa jaunākā dziesma “Līdz pēdējam” ir par sajūtām. “Dziesma ir par divu cilvēku mīlestību, kad esi laimīgs, sastapis savu īsto cilvēku, un vēlies, lai tas nekad nebeidzas! Dzīves laikā katrs laimīgs pāris sastāv no diviem neaprakstāmi saderīgiem cilvēkiem, kuri ir gatavi ziedot visu – gan savus priekus dalīt, gan palikt mūžīgi kopā – par to sajūtu ir dziesma. Plus vēl arī mana vecākā brāļa tuvojošās kāzas, kas pastiprināja dziesmas īstenību,” atklāj Mārtiņš.

Tagad Mārtiņam ir tikai solo projekts, un, nopietni strādājot, viņš vēlas tikt līdz savam albumam. “Par savām tuvākajām aktivitātēm varu vienīgi bilst, ka noteikti būs jaunas dziesmas, bet par koncertiem var sekot līdzi manos sociālajos tiklos,” smaidot nosaka Mārtiņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+