×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. augusts, 2015
Drukāt

Mārtiņš Krieviņš apstiprināts Valsts kancelejas direktora amatā

Foto: LETAFoto: LETA

Valdība šodien Valsts kancelejas direktora amatā apstiprināja kādreizējo Pārresoru koordinācijas centra vadītāju Mārtiņu Krieviņu, vēlot viņam veiksmi darba pienākumu pildīšanā.

Krieviņš atzīts par piemērotāko pretendentu šim amatam, aģentūrai LETA pavēstīja Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) preses sekretāre Aiva Rozenberga.

Krieviņš PKC vadīja līdz 2013. gada martam. Viņš amatu pameta, to skaidrojot ar atalgojumu, kas nav konkurētspējīgs, un situāciju PKC, kam uzliktie pienākumi neatbilst piešķirtajam finansējumam centra darbībai. Patlaban viņš Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā ir vecākais padomnieks stratēģijas, reformu un politikas veidošanas jautājumos.

Jau ziņots, ka pieteikumus konkursā uz Valsts kancelejas direktora amatu bija iesnieguši kopumā seši pretendenti, no kuriem trešajai kārtai tika virzīti pieci, bet izvērtēšanai un gala lēmuma pieņemšanai – četri.

Konkursa komisiju vadīja Ministru prezidenta biroja vadītājs Ringolds Arnītis, un tajā darbojās arī Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Zemkopības ministrijas valsts sekretāre Dace Lucaua, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Guntis Puķītis un Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts.

Valsts kancelejas direktora amats vakants kļuva, jo pēc pielaides valsts noslēpumam anulēšanas tas bija jāpamet līdzšinējai Valsts kancelejas direktorei Elitai Dreimanei. Sākotnēji Ministru prezidente izteicās, ka Dreimane bez pielaides nevar strādāt tik augstā valsts amatā, un plānoja rosināt valdību lemt par Dreimanes atbrīvošanu no amata. Taču Dreimane iesniedza atlūgumu.

Krieviņš ir dzimis 1979. gadā, augstāko izglītību ieguvis Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, Politikas zinātnes katedrā, un Vidzemes Augstskolā, Politikas zinātnes katedrā. Viņam ir maģistra grāds politikas zinātnē Eiropas publiskās administrācijas specializācijā.

Karjeru viņš sāka kā SIA “Mediju tilts” vecākais sabiedrisko attiecību konsultants, bet 2004. gada nogalē sāka strādāt Valsts kancelejā Komunikācijas departamentā. Pēc tam viņš kļuva par Valsts kancelejas Politikas koordinācijas departamenta konsultantu, vēlāk par departamenta vadītāja vietnieku, bet 2007. gadā – par departamenta vadītāju.

Kopš 2012. gada janvāra viņš bija PKC vadītājs un šos pienākumus pildīja līdz 2013. gada martam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+