×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
14. jūlijs, 2016
Drukāt

Mārtiņš Lauva iesaka: kuriem talantiem šovasar pievērst uzmanību (1)

foto: liepajaslauvas.lvfoto: liepajaslauvas.lv

Šonedēļ sāksies Eiropas jauniešu basketbola čempionātu vasara, Helsinkos uz starta līnijas pirmajiem stājoties Arņa Vecvagara trenētajai Latvijas U-20 izlasei.

Vēl nav rimušas kaislības ar Latvijas nacionālās izlases startu Rio olimpiskajā kvalifikācijā, taču basketbols uz vietas nestāv. Stafeti pārņems jaunatnes izlases, kurās noteikti ir spēlētāji, kuri nākotnē pārstāvēs valsts galveno komandu. Zīmīgi, ka šovasar jauniešu čempionāti viens otram seko, sākot ar tuvākajām rezervēm – vipsirms U-20 izlase, tad juniori un kadeti.

Katra komanda brauks ar mērķi uzvarēt katrā spēlē. Kopējā basketbola perspektīvas griezumā izcīnītās vietas varbūt nav tik svarīgas kā katra gadagājuma jauno talantu attīstība. Arī pieredzes iegūšana. Šajā ziņā varam uzskatīt, ka Latvijas basketbola sistēma strādā perfekti, jo elites grupā ir visas puišu un meiteņu komandas. Sportiskā ziņā minimālais uzdevums ir nosargāt vietu A grupā, taču visas komandas uz savu turnīru brauks ar lielākām ambīcijām.

Šosezon nedaudz pamainīta izspēles kārtība, grupu turnīros nosakot vien iastotdaļfināla spēļu kārtību. Tāpēc par pirmo lielo atskaites punktu katrai komandai kļūs ceturtā spēle, kuru uzvarot jau būs vieta astotniekā, bet zaudētājiem jācīnās par vietas saglabāšanu.

Kā pirmie uz starta stāsies Latvijas U-20 izlases vīri Arņa Vecvagara vadībā. Lai gan pēdējā nedēļā pietrūka pārbaudes spēļu pretinieki, gluži no kuģa uz balli nebūs jādodas – Rīgā ar 73:48 tika apspēlēti igauņi, Madonā ar 71:60 Gruzija, bet Druskininkos divreiz ar 63:69 un 55:71 tika atzīts lietuviešu pārākums.

Kuriem jaunajiem talantiem šovasar pasekot līdzi īpaši?

Iesaka Mārtiņš Lauva, VEF skolas valdes priekššēdētājs, šovasar klātienē sekojis Latvijas jaunatnes izlašu treniņu darbam un pārbaudes spēlēm.

U-20 izlase

Klāvs Čavars. Pēc lieliskas sezonas LBL čempionātā Liepājas komandas sastāvā noteikti vajadzētu dominēt zem groziem Eiropas čempionātā.

Verners Kohs. Interesanti pasekot, kā un vai būs progresējis pēc Spānijas kluba “Zaragoza” sistēmā aizvadītas sezonas. Noteikti ir spēlētājs ar lielu perspektīvu.

Rūdolfs Strādnieks. Aizvadītajā sezonā negaidīti strauji progresējis Amerikas studentu basketbolā. Lai gan esmu skeptisks par spēlētāju došanos uz ASV, pārbaudes spēles rādīja, ka Strādnieks no rezerviostu soliņa tālākā gala ir izaudzislīdz komandas 3-4 līderu kodolam.

Eduards Hāzners. Spēlētājs ar milzīgu pārliecību, kurš otrā un trešā numura pozīcijā jau var nospēlēt kārtīgu vīru basketbolu. Turklāt ir gadu jaunāks par pārējiem.

U-18 izlase

Kristers Zoriks. Redzu nākamo Latvijas izlases saspēles vadītāju aiz Strēlnieka un Vecvagara. Amerikā ir pielicis fiziskajā sagatavotībā, taču galvenais aspekts – nav daudz spēlētāju, kuru pirmā un labākā opcija ir piespēle un spēles organizācija. Turklāt ar labu prasmi arī pašam pabeigt uzbrukumu.

Artūrs Strautiņš. Sezonas laikā “Reggio Emilia” sistēmā Itālijā ļoti progresējis fiziskā ziņā un ir viens no talantīgākajiem uzbrucēja pozīcijas spēlētājiem. Domāju, ka jau ir gatavs ienākt pieaugušo basketbolā.

Niks Jansons. Laukumā ir fantastiski koordinēts spēlētājs, teicamas metiens un ātruma īpašības. Ar augumu 2,01-2,02 metri var spēlēt aizsarga pozīcijā. Droši vien turpmākajos gados pastiepsies vēl par dažiem centimetriem, taču vēl fiziski nav nobriedis. Viņa talants varētu uzplaukt pēc dažiem gadiem, taču pievērst uzmanību ir vērts jau tagad.

U-16 izlase

Ir spēlētāji, kuriem paredz zvaigžņu statusu, taču trūkst stabilitāte. Bija komandas līderi, kuri neveiksmīgio nospēlēja Latvijas čempionāta finālus. Tādēļ pagaidām iztiksim bez uzvārdiem – šajā vecumā puišiem mazāk jādomā par zvaigžņu statusu, vēl ir priekšā milzīgs darbs, lai līdz tādam tiktu.

EIROPAS ČEMPIONĀTI JAUNIEŠIEM

U-20 (Helsinki, Somija, 16.-24. julijs, treneris Arnis Vecvagars): pirmajā posmā pret Serbiju, Slovēniju, Ukrainu.

U-18 (Samsunā, Turcija, 30. jūlijs – 7. augusts, treneris Jānis Gailītis): pirmajā posmā pret Lietuvu, Izraēlu, Bosniju).

U-16 (Radomā, Polija, 12.-30. augusts): pirmajā posmā, treneris Artūrs VisockisRubenis): pirmajā posmā pret Itāliju, Spāniju, Zviedriju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Smieklīgi lasīt šāda autodidakta spriedumus par profesionālo sportu. Laikam biznesa vidē ir tā sasmērējies, ka atliek tikai vāvuļot par sev nesaprotamām lietām.

Draugiem Facebook Twitter Google+