×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2014
Drukāt

Mārtiņš Pavasaris: Ģimene… starp citu (2)

Foto - no privātā arhīvaFoto - no privātā arhīva

Tā jau dzīvē notiek, ka daži procesi ir svarīgāki un populārāki, bet citi tādi nekādi – lai nu paliek.

Vecā dziesma par vienlīdzīguma elastīgumu, kurš novērojams ik uz stūra. Šodienas Latvijā neapšaubāmas prioritātes ir izshēmot un pārdalīt ietekmes sfēras vecjaunajā valdībā, pienācīgi, kārtējo reizi, izjandalēties Comedy KNAB lietā un Dies’ pasarg – nesacūkot piedurknes pirms vēlēšanām. Protams, ka šādā ballītē visādi dzīves sīkumi kā “airBaltic”, Liepājas metalurgs vai pat Zolitūdes traģēdija, paliek ļoti sekundāri un galmam neinteresanti. Vonnegūta vārdiem sakot – tā gadās. Taču nav arī tik traki, kaut kur pa kluso, kamēr bērniņš vāļājas krustcelēs, kāds mēģina bīdīt jaunus, šķietami nevajadzīgus projektus valstiskā mērogā.

Stāsts par neatkarīgo deputātu Viktoru Valaini, kurš ir viens no Olšteina sešinieka fragmentiem.

Zem šīs saules viņš pagaidām tāds ieroču nesējs vien ir, attiecīgi idejas ietilpst šādos mērogus – mazas, pieticīgas un pieklusinātas. Ja vēl atsaucamies uz 2013. gada 13. novembra skandalozo raidījumu “Suņu Būda”, tad viņa zināšanas pēc Artusa Kaimiņa eksaminācijas izrādījās ļoti pašvakas un vidēji aritmētiskais diez cik lepns vairs neiznāk. Oktobrēns Vulgaris.

Un tomēr, veca paruna zin’ stāstīt, ka arī slotas kāti mēdz izšaut. Pa vidu lielajai smilšu kastei, kur Laimdota Straujuma pārcilā jaunās rotaļlietas, Valainis grib atkārtoti iemest arī savu – likumprojektu, kurš paredzētu lielveikalu darba laika ierobežošanu svētku dienās, tā mērķtiecīgi stiprinot ģimenes struktūru.

2012. gada nogalē šāds mēģinājums atsitās pret betona sienu, taču der atcerēties, ka toreiz Vailainis gāja ekstrēmāku ceļu, aicinot bodes klapēt ciet svētdienās. Lēnām iezīmējot nākotnes politisko jampadraci, šī projekta augšāmcelšana ar liberālāku nokrāsu, nāk taktiski ļoti pareizā brīdī. Rudenī, kad vēlēšanas būs pēc piecām minūtēm un politiķiem pie Ilzes Naglas vai kādas citas knauzerienes būs jāskaita pantiņš, šāda likumprojekta realizēšana vai tā noraidīšana var nākt atpakaļ tīri sāpīgi, neskatoties, ka idejiski tas tāds mazs nieciņš vien ir, taču lielā bilde veidojas tieši no šādiem maziem puzles fragmentiem.

Arī finansiālie bonusi ģimenēm, kuri piešķirti ar 2014. gada sākumu, ir ļoti vāji argumenti, nemaz nerunājot par to, ka tie veidoti pēc principa – ar vienu roku iedevām, ar otru atņēmām.

Bet labi, štrunts ar taktikām, vēlēšanām un vēlmi izsist sev kādu ordeni. Galu galā, ģimene ir pamats visam un augstākas vērtības vai pašmērķa par to nemaz nevar būt. Mēs taču vēl esam cilvēki, ne tā? Un ja esam, un es ticu, ka esam, tad šāds likumprojekts viennozīmīgi ir jāiekļauj jaunās valdības deklarācijā, jo diemžēl lielveikalu pseidokultūra ir riebīgs parazīts, kurš vēl vairāk ārda un samazina ģimenes lomu un tās vērtību kā pasaulē, tā Latvijā. Diemžēl tas velns arī ir tik melns, kādu to mālē, jo veselīgā sabiedrībā šādiem impulsiem no valdības nemaz nevajadzētu nākt, sarežģījumi pašregulētos, bet acīmredzot tiem vajag atsevišķu pantu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. KĀ PADOMJU LAIKOS, KAD ĢIMENE BIJA TIKAI TĀDA PIEDEVA un DZĪVOKLIS, VIETA KUR PĀRLAIST NAKTI!!! TĀTAD padomju tradicija turpinās pilnā sparā!!! Bet IR jau iesācies CITS LAIKM ETS!? Kur izmaiņas un kad tās būs, jo bērniem vajag abus vecākus un kopā izbaudīt tuvību, nevis katrs iet un dzīvo kaut KĀDU SAVU PERSONĪGO DZĪVI un pa brīžam sasitas kopā KĀ METEORI un atkal aizspŗāgst katrs uz savu pusi līdz nākamai reizei… VAJADZĒTU NOPIETNI DOMĀT PAR INVALĪDU JŪRU, KAS VAR PAPILDINĀT JAU ESOŠO INVALĪDU SKAITU!?…Cilvēks nav mašīna un var arī sabojāties nepareizas pielietošanas dēļ!?…

  2. Bravo! Stāstiņš saucas “Deģenenerāta rotaļas – Kretīna stāsti”

Draugiem Facebook Twitter Google+